REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Biało-czerwone Bukowsko! Patriotyczne serca mieszkańców (FILM, ZDJĘCIA)

Biało-czerwone Bukowsko! Patriotyczne serca mieszkańców (FILM, ZDJĘCIA)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. Mieszkańcy gminy Bukowsku uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zorganizowano efektowną akademię w miejscowym zespole szkół, była również uroczysta msza święta i koncert grupy wokalnej „SOUL”. Było biało-czerwono, patriotycznie i podniośle. Świetny program zaprezentowali najmłodsi mieszkańcy gminy. Zapraszamy do obejrzenia nadesłanego materiału video oraz fotorelacji.

9 listopada był dniem szczególnym w w Zespole Szkól w Bukowsku. Wszystko z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na pierwszych lekcjach odbyły się zajęcia o charakterze patriotycznym. Uczniowie samodzielnie wykonywali kotyliony, chorągiewki w barwach biało-czerwonych, pisali życzenia, kartki i listy do Niepodległej, a także śpiewali pieśni patriotyczne. Odbyły się także konkursy tematyczne. Zajęcia te były zwieńczeniem poprzednich działań prowadzonych w placówce w ciągu ostatnich miesięcy.

Istotnym elementem, upamiętniającym to najważniejsze dla wszystkich Polaków wydarzenie, było posadzenie przed budynkiem szkoły przez dyrektora Janusza Sitarza i harcerzy z miejscowej szkoły platanu klonolistnego – symbolu naszej pamięci. Następnie uczniowie przemaszerowali przez Bukowsko w biało-czerwonym pochodzie.

O godzinie 11.11 wszyscy zebrani w sali gimnastycznej odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, a następnie wzięli udział w akademii poświęconej Niepodległej.

W uroczysty nastrój wprowadzili wychowankowie, od przedszkolaków po najstarsze klasy. Ten niezwykły program słowno-muzyczny opowiadał o trudnej drodze Polaków do odzyskania niepodległości. Cała uroczystość była piękną lekcją historii, którą zakończył taniec z biało-czerwonymi szarfami.

Na zakończenie dyrektor Janusz Sitarz rozdał uczniom nagrody za udział w konkursie literacko-językowym związanym z polskimi legendami, które ufundowała Rada Rodziców.

Wieczorem, po mszy świętej w miejscowym kościele, mieszkańcy i goście wzięli udział w krótkim programie artystycznym przygotowanym przez uczniów naszej szkoły. Po nim odbył się koncert „Dla Niepodległej” sanockiego chóru „SOUL” kierowanego przez dr Monikę Brewczak. Ten urokliwy koncert, zorganizowany z inicjatywy naszej szkoły, na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Bukowska.

11 listopada 2018 roku, podobnie jak w całej Polsce, również w Bukowsku hucznie obchodzono jubileuszowe święto niepodległości. Po mszy świętej mieszkańcy i przybyli goście uroczyście odśpiewali hymn Polski. Podczas oficjalnych obchodów została odsłonięta przez Wójta Gminy Bukowsko Piotra Błażejowskiego tablica upamiętniająca Józefa Piłsudskiego, przy której wartę pełnili strażacy i harcerze. Została ona poświęcona przez proboszcza Stanisława Kudłę, a przybyłe delegacje najważniejszych instytucji i organizacji złożyły pod nią wiązanki kwiatów. Wśród nich byli Wójt Gminy Bukowsko Piotr Błażejowski, wójt elekt Marek Bańkowski, dyrektorzy szkół oraz pozostali goście.

Następnie uroczysty pochód przemaszerował w kierunku szkoły, gdzie odbyła się część artystyczna przygotowana przez nauczycieli i uczniów. Gościnnie wystąpił męski chór z Bukowska, który zaśpiewał pieśni patriotyczne.

W czasie tej uroczystości dyrektor szkoły poinformował o otrzymaniu przez ZS w Bukowsku certyfikatu za udział w programie „O Niepodległej” przyznanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Starostę Sanockiego.

Wielkie gratulacje i podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się swoją pracą do uczczenia tak ważnego dnia w historii naszego narodu.

źródło: materiały nadesłane

20-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)