REKLAMA
REKLAMA

Biało-czerwone Bukowsko! Patriotyczne serca mieszkańców (FILM, ZDJĘCIA)

Biało-czerwone Bukowsko! Patriotyczne serca mieszkańców (FILM, ZDJĘCIA)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. Mieszkańcy gminy Bukowsku uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zorganizowano efektowną akademię w miejscowym zespole szkół, była również uroczysta msza święta i koncert grupy wokalnej „SOUL”. Było biało-czerwono, patriotycznie i podniośle. Świetny program zaprezentowali najmłodsi mieszkańcy gminy. Zapraszamy do obejrzenia nadesłanego materiału video oraz fotorelacji.

9 listopada był dniem szczególnym w w Zespole Szkól w Bukowsku. Wszystko z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na pierwszych lekcjach odbyły się zajęcia o charakterze patriotycznym. Uczniowie samodzielnie wykonywali kotyliony, chorągiewki w barwach biało-czerwonych, pisali życzenia, kartki i listy do Niepodległej, a także śpiewali pieśni patriotyczne. Odbyły się także konkursy tematyczne. Zajęcia te były zwieńczeniem poprzednich działań prowadzonych w placówce w ciągu ostatnich miesięcy.

Istotnym elementem, upamiętniającym to najważniejsze dla wszystkich Polaków wydarzenie, było posadzenie przed budynkiem szkoły przez dyrektora Janusza Sitarza i harcerzy z miejscowej szkoły platanu klonolistnego – symbolu naszej pamięci. Następnie uczniowie przemaszerowali przez Bukowsko w biało-czerwonym pochodzie.

O godzinie 11.11 wszyscy zebrani w sali gimnastycznej odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, a następnie wzięli udział w akademii poświęconej Niepodległej.

W uroczysty nastrój wprowadzili wychowankowie, od przedszkolaków po najstarsze klasy. Ten niezwykły program słowno-muzyczny opowiadał o trudnej drodze Polaków do odzyskania niepodległości. Cała uroczystość była piękną lekcją historii, którą zakończył taniec z biało-czerwonymi szarfami.

Na zakończenie dyrektor Janusz Sitarz rozdał uczniom nagrody za udział w konkursie literacko-językowym związanym z polskimi legendami, które ufundowała Rada Rodziców.

Wieczorem, po mszy świętej w miejscowym kościele, mieszkańcy i goście wzięli udział w krótkim programie artystycznym przygotowanym przez uczniów naszej szkoły. Po nim odbył się koncert „Dla Niepodległej” sanockiego chóru „SOUL” kierowanego przez dr Monikę Brewczak. Ten urokliwy koncert, zorganizowany z inicjatywy naszej szkoły, na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Bukowska.

11 listopada 2018 roku, podobnie jak w całej Polsce, również w Bukowsku hucznie obchodzono jubileuszowe święto niepodległości. Po mszy świętej mieszkańcy i przybyli goście uroczyście odśpiewali hymn Polski. Podczas oficjalnych obchodów została odsłonięta przez Wójta Gminy Bukowsko Piotra Błażejowskiego tablica upamiętniająca Józefa Piłsudskiego, przy której wartę pełnili strażacy i harcerze. Została ona poświęcona przez proboszcza Stanisława Kudłę, a przybyłe delegacje najważniejszych instytucji i organizacji złożyły pod nią wiązanki kwiatów. Wśród nich byli Wójt Gminy Bukowsko Piotr Błażejowski, wójt elekt Marek Bańkowski, dyrektorzy szkół oraz pozostali goście.

Następnie uroczysty pochód przemaszerował w kierunku szkoły, gdzie odbyła się część artystyczna przygotowana przez nauczycieli i uczniów. Gościnnie wystąpił męski chór z Bukowska, który zaśpiewał pieśni patriotyczne.

W czasie tej uroczystości dyrektor szkoły poinformował o otrzymaniu przez ZS w Bukowsku certyfikatu za udział w programie „O Niepodległej” przyznanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Starostę Sanockiego.

Wielkie gratulacje i podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się swoją pracą do uczczenia tak ważnego dnia w historii naszego narodu.

źródło: materiały nadesłane

20-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)