REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

Biblioteka w Załużu włączyła się w akcję Narodowego Czytania 2018 (FOTO)

ZAŁUŻ / PODKARPACIE. 7 września br. Biblioteka Gminna w Załużu zorganizowała Narodowe czytanie Przedwiośnia S. Żeromskiego, które odbyło się w WDK. Wydarzenie to ogłoszone przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę wpisuje się w szereg działań mających na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do wzięcia w nim udziału zostali zaproszeni: sołtys wsi Załuż, mieszkańcy tej miejscowości, uczniowie Szkoły Podstawowej  w Załużu wraz z nauczycielami.

Po odczytaniu przez p. bibliotekarkę Ewę Lisowską, listu prezydenta promującego tę akcje zaproszeni goście do płynącej w tle muzyki Chopina odczytali fragmenty: Przedwiośnia: – powieści, która w najpełniejszy sposób obrazuje rzeczywistość, dylematy, rozterki, nadzieje i oczekiwania rodzącej się na nowo Polski. Do czytania włączyli się również uczniowie.

Po wysłuchaniu tych fragmentów wywiązała się dyskusja dotycząca nie tylko tekstu powieści, ale przede wszystkim znaczenia słowa niepodległość oraz pamięci, którą winniśmy tym, którzy ją dla nas odzyskali.

Na zakończenie tego wydarzenia wszyscy zebrani uczestnicy otrzymali książki z pamiątkową pieczęcią przysłaną z Kancelarii Prezydenta.

materiały nadesłane

11-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)