REKLAMA
REKLAMA

OBWODNICA SANOKA: Okiełznać góry i doliny. Nowe ujęcia z placu budowy (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Obwodnica Sanoka to chyba najbardziej oczekiwana inwestycja, nie tylko przez mieszkańców miasta i powiatu, ale również tych, którzy wyjeżdżają w Bieszczady. Jak wielokrotnie podkreślano, teren jest bardzo trudny, usiany wzgórzami i dolinami. Wykonawca musi je przede wszystkim okiełznać.

O ile jeszcze pół roku temu trudno było sobie wyobrazić w tym krajobrazie jakąkolwiek drogę, obecnie jej zarys jest coraz mocniejszy. Jest to zauważalne szczególnie przy wjeździe do miasta, w dzielnicy Dąbrówka, gdzie powstaje obiekt przy trakcji kolejowej, który w zasadzie zmienia się z dnia na dzień. Podobnie wygląda sytuacja przy wyjeździe z miasta na Lipieńskiego.

Przypomnijmy, że umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka w ciągu DK28 podpisano 9 lutego 2016 r. Wykonawcą prac jest Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Wartość umowy opiewa na 140 mln zł brutto. Początek obwodnicy zlokalizowany będzie na skrzyżowaniu istniejącej DK28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z DK84. Obwodnica będzie miała długość blisko 7 km. drogą klasy GP o długości ok. 7 km.

– To wielka inwestycja, na którą czekaliśmy od lat 70. ubiegłego wieku. Z takiego okresu pochodzą pierwsze plany obwodnicy Sanoka. Udało się zdobyć na nią środki właśnie teraz i bardzo się z tego cieszę – podkreśla poseł Piotr Uruski, członek sejmowej Komisji Infrastruktury.

Warto także dodać, że minął już rok od symbolicznego wbicia łopaty pod tę inwestycję. Dla porównania postępów prac zapraszamy do obejrzenia filmu z lotu ptaka z września 2017 roku.

źródło: YT tvpodkarpacie

 

 

film: kanał YT obwodnica sanoka/GDDKiA

foto: GDDKiA/Obwodnica Sanoka

 

11-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

UdostępnijNapisz komentarz przez Facebook