REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Tysiące litrów wina w Olszanicy. Towar nie miał znaków akcyzy (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Ponad 5,5 tysiąca litrów wina przewożonego niezgodnie z przepisami ustawy o podatku akcyzowym zatrzymali we wtorek 17 stycznia br. funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili działania kontrolne na drogach w ramach systemu monitorowania drogowego przewozu towarów (SENT).

W miejscowości Olszanica (woj. podkarpackie) mundurowi zatrzymali samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem kierował 37- letni obywatel Polski.

???????????????????????????????

Podczas kontroli przedstawionych dokumentów oraz ładunku znajdującego się na naczepie pojazdu, funkcjonariusze ujawnili 7,5 tysiąca butelek wina bez polskich znaków akcyzy. Towar znajdował się na 15 paletach w części ładunkowej pojazdu. Wino przywiezione zostało z Hiszpanii i docelowo miało trafić do odbiorcy w woj. podkarpackim. Wśród okazanych przez kierowcę dokumentów do kontroli, nie było jednak wymaganych dokumentów związanych z przemieszczeniem wyrobów akcyzowych.

Samochód wraz z ładunkiem przetransportowano na pobliskie przejście graniczne w Krościenku.

Wino zatrzymane zostało do wszczętego postępowania karnego skarbowego. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu. Rynkowa wartość zatrzymanego towaru szacowana jest na kwotę ponad 56 tys. złotych.

???????????????????????????????

System monitorowania drogowego przewozu towarów to narzędzie do walki z nieuczciwymi podmiotami, które nielegalnie handlują m.in. paliwami płynnymi, alkoholem całkowicie skażonym oraz suszem tytoniowym lub wyłudzają podatek od towarów i usług.

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu prowadzą w tym zakresie całodobowe działania kontrolne. Na terenie woj. podkarpackiego przeprowadzili w ubiegłym roku ponad 15 tys. kontroli w ramach SENT. Realizując obowiązki wynikające z ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu współpracują także z innymi służbami tj. Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej, Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie i Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego.

3

19-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)