REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Wilk zaatakował dwoje dzieci! Mają rany szarpane nóg. Zwierzę zastrzelono

PRZYSŁUP / STRZEBOWISKA / POWIAT LESKI. Dwoje dzieci w wieku 8 i 10 lat zostało pogryzione przez wilka. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przewiezione je do szpitala w Lesku.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 19. Zwierzę zaatakowało najpierw 8-letnią dziewczynkę w Strzebowiskach, a niedługo potem 10-letniego chłopca w sąsiednim Przysłupiu. Dzieci mają rany szarpane nóg. Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja i myśliwy. Zwierzę zostało odstrzelone, a truchło zabezpieczone do badań. Informację o zdarzeniu potwierdziła Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Według mieszkańców wilka widziano dużo wcześniej, gdy kręcił się w pobliżu głównej drogi. Potwierdzają to zdjęcia, które można znaleźć na jednym z portali społecznościowych. Do tematu wrócimy.

Przed godzina 19 otrzymaliśmy zgłoszenie, że najprawdopodobniej wilk pogryzł 8 – letnią dziewczynkę w Strzebowiskach a niedługo potem 10-letniego chłopca w sąsiednim Przysłupiu – powiedziała nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. – Na miejsce zdarzenia udał się dzielnicowy i myśliwy posiadający uprawnienia do odstrzału wilków. Zwierzę zostało zagonione w bezpieczne miejsce a następnie odstrzelone. Truchło zabezpieczono. Dzisiaj zostanie przekazane do badań i potwierdzenia czy jest to na pewno wilk. Pogryzione dzieci nadal przebywają w szpitalu na obserwacji – informuje rzecznik Policji.

Od 1998 roku wilki są objęte ochroną gatunkową w całym kraju. Według Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie na terenie Podkarpacia żyje około 500 wilków. Organizacje zajmujące się ochroną przyrody uważają, że jest ich zdecydowanie mniej. Spotkania z wilkami w Bieszczadach nie należą do rzadkości. Można je spotkać wszędzie: w lesie, owczej zagrodzie, przydomowym podwórku lub na głównej drodze. Stały się przekleństwem hodowców owiec i koni. Jednak do tej pory nie atakowały ludzi.

1

Fot. Wojtek Zatwarnicki / Zdjęcie ilustracyjne.

27-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)