REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzcy pogranicznicy najlepsi w Polsce! (FOTO)

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG już dwukrotnie stawali na najwyższym podium w rozgrywkach dotyczących współzawodnictwa sportowego dla funkcjonariuszy Straży Granicznej z całej Polski.


12-14 września 2018 w Kętrzynie odbyła się V-edycja zawodów o tytuł „Najlepsi w Straży Granicznej”. Do walki stanęło 11 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Straży Granicznej z całej Polski.

Organizatorzy zaplanowali 8 konkurencji, w których funkcjonariusze wykazali się wielkim zaangażowaniem i sportowym zacięciem.

Tytuł „ Najlepsi w SG” zdobyła drużyna z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w składzie:

  • st. sierż SG Irmina Sikora-Kołodziej (Wydział Kadr i Szkolenia ),
  • mjr SG Tomasz Skawiński (PSG Wetlina),
  • por. SG Paweł Stańko (PSG Ustrzyki Górne),
  • st. chor. szt. SG Bogusław Ślazyk (PSG Ustrzyki Górne).

Pierwszego dnia funkcjonariusze musieli sprawdzić się w następujących konkurencjach: składanie i rozkładanie broni, jazda precyzyjna rowerem, jazda terenowa quadem, jazda precyzyjna pojazdem terenowym, bieg sztafetowy (4×400 metrów) oraz strzelanie. Nad przebiegiem zawodów i przestrzeganiem zasad regulaminu podczas wykonywanych konkurencji czuwali sędziowie.

W trakcie sportowych zmagań wiele emocji wzbudziła jazda precyzyjna pojazdem terenowym z piłką tenisową znajdującą się na talerzu umieszczonym na przodzie maski. Sprawność i umiejętności kierowcy w tej dyscyplinie były bardzo szybko i bezbłędnie weryfikowane.

Drugiego dnia zawodów odbył się bieg na orientację w terenie. Uczestnicy musieli pokonać około 15 km i wykazać się nie tylko kondycję fizyczną, ale i prawidłowo odczytać mapy, by znaleźć się w wyznaczonych miejscach kontrolnych, zdobywając tym samym punkty dla swojej drużyny.

Na zakończenie w ostatnim dniu zawodów, uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę w teście na temat pełnienia służby granicznej. Po podliczeniu wszystkich punktów wyłoniono zwycięzców.

Tytuł „ Najlepsi w SG” zdobyła drużyna z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, II miejsce wywalczył zespół z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG, a na III miejscu, po zaciętej walce stanęła ekipa z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

Puchary i nagrody zwycięskim drużynom wręczał Komendant W-MOSG płk SG Robert Inglot oraz Przewodniczący NSZZ FSG Zarządu Oddziałowego w Kętrzynie kpt. SG Maciej Kuszilek. Towarzyszyli im Komendant Nadodrzańskiego OSG gen. bryg. SG Wojciech Skowronek oraz Centrum Szkolenia SG płk SG Adam Pacuk.

 

źródło: BiOSG

18-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

UdostępnijNapisz komentarz przez Facebook