REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Budowa mostu w Tarnawie Górnej mocno zagrożona? Powiat zwróci dotację?

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Nadal nie wiadomo czy uda się w tym roku wybudować nowy most w Tarnawie Górnej. Powiat Sanocki jako inwestor twierdzi, że wykonawca nadal nie spełnił warunków, aby można było podpisać umowę na realizację zadania. Jeżeli umowa nie zostanie podpisana, powiat może stracić blisko 3,8 mln zł dotacji od wojewody. A to kwota, która pokrywa wartość zadania w 80%.

– W poniedziałek mamy Zarząd, wtedy też zostanie podjęta decyzja. Nie mogę mówić za Zarząd jaka ona będzie. Nie mamy żadnych ustaleń z wykonawcą. Czekamy na spełnienie warunków. Wydaje się być dla nas mało sensowne czekanie na coś, co nie następuje już od tygodnia. Nie rezygnujemy z wykonania tego zadania. Zarząd będzie decydował, czy wystąpić z prośbą do wojewody o przełożenie tego zadania na przyszły rok. Łatwiej będzie uzyskać pozwolenie na realizację tego samego w przyszłym roku, jeżeli wina nie leży po naszej stronie, tylko po stronie wykonawcy – mówi Roman Konieczny, starosta sanocki. 

– Moje zdanie jest takie, że trzeba tę inwestycję realizować. Pytanie jest jak to zrobić? Musimy się nad tym zastanowić. Wydaje się, że inwestor, który zgłosił się jako jedyny do przetargu, nie wypełni formalności i będziemy próbować przesunąć to zadanie na rok następny. Musimy się zastanowić jak to prawnie, formalnie zrobić. Czy jest taka możliwość, aby te środki przesunąć – twierdzi Andrzej Chrobak, członek Zarządu Powiatu Sanockiego. 

Prezes firmy, która wygrała przetarg na budowę mostu w Tarnawie Górnej na razie nie udziela  konkretnych informacji. Kiedy wyjaśni się sprawa?

– Może dziś, a może w poniedziałek. Będą miał informację, to się z panem nią podzielę – mówi Jerzy Sieniawski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

POWIAT SANOCKI: Czy powstanie nowy most w Tarnawie Górnej?

red. / mp

24-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)