REKLAMA
REKLAMA

Chciał przekupić pogranicznika 500 hrywnami

GRANICA / PODKARPACIE. W trakcie oczekiwania na odprawę graniczną na wjazd do Polski ob. Ukrainy nie zastosował się do obowiązujących przepisów dot. bezpieczeństwa na przejściu granicznym. Poinformowany o popełnionym wykroczeniu usiłował wręczyć funkcjonariuszowi łapówkę.

We wtorek 13 listopada, na przejściu granicznym w Budomierzu 49-letni obywatel Ukrainy usiłował wręczyć korzyść majątkową funkcjonariuszowi Straży Granicznej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Mężczyzna chcąc przyspieszyć odprawę graniczna wjechał swoim samochodem poza kolejnością przed inne pojazdy. Uczynił to przejeżdżając na czerwonym świetle. Stanowiło to niebezpieczeństwo dla innych użytkowników przejścia jak i kontrolerów granicznych.

Pouczony o wykroczeniu i poproszony o zawrócenie na wcześniejsze miejsce oczekiwania, zaoferował strażnikowi granicznemu 500 hrywien łapówki.

Został zatrzymany, podczas złożonych wyjaśnień przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej został skazany na karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 1 roku.

 

źródło: BiOSG

15-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)