REKLAMA
REKLAMA

Chciał wywieźć na Ukrainę skradzioną mikrokoparkę (FOTO)

GRANICA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Medyce udaremnili wywóz z Polski na Ukrainę minikoparki Ihimer z 2015 roku. Urządzenie to, o wartości ponad 45 tys. złotych, zostało skradzione we Włoszech.

19 października, około godziny 2.00, na przejściu granicznym w Medyce do odprawy na wyjazd z Polski zgłosił się kierowca ukraińskiego tira, który w przyczepie transportował dwie nowoczesne mikrokoparki.

Funkcjonariusze SG w trakcie kontroli granicznej szczegółowo sprawdzili także transportowane w przyczepie oba urządzenia. Okazało się, że jedna z koparek (IHIMER) zaginęła we Włoszech i od dwóch miesięcy jest poszukiwana w całej Europie.

Zgodnie z procedurą, poszukiwane urządzenie zostało zatrzymane. Sprawę do dalszego prowadzenia przyjęła Policja z Medyki.

Od początku 2018 r. Straż Graniczna na Podkarpaciu – w trakcie różnych działań, zarówno kontroli na przejściach granicznych jak też poza przejściami – zatrzymała łącznie 148 pojazdów ( samochody osobowe, ciężarowe, naczepy, maszyny budowlane) o łącznej wartości ok. 6 mln zł.

 

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

19-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)