REKLAMA
REKLAMA

Chciał wywieźć na Ukrainę skradzioną mikrokoparkę (FOTO)

GRANICA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Medyce udaremnili wywóz z Polski na Ukrainę minikoparki Ihimer z 2015 roku. Urządzenie to, o wartości ponad 45 tys. złotych, zostało skradzione we Włoszech.

19 października, około godziny 2.00, na przejściu granicznym w Medyce do odprawy na wyjazd z Polski zgłosił się kierowca ukraińskiego tira, który w przyczepie transportował dwie nowoczesne mikrokoparki.

Funkcjonariusze SG w trakcie kontroli granicznej szczegółowo sprawdzili także transportowane w przyczepie oba urządzenia. Okazało się, że jedna z koparek (IHIMER) zaginęła we Włoszech i od dwóch miesięcy jest poszukiwana w całej Europie.

Zgodnie z procedurą, poszukiwane urządzenie zostało zatrzymane. Sprawę do dalszego prowadzenia przyjęła Policja z Medyki.

Od początku 2018 r. Straż Graniczna na Podkarpaciu – w trakcie różnych działań, zarówno kontroli na przejściach granicznych jak też poza przejściami – zatrzymała łącznie 148 pojazdów ( samochody osobowe, ciężarowe, naczepy, maszyny budowlane) o łącznej wartości ok. 6 mln zł.

 

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

19-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)