REKLAMA
REKLAMA

ZAGÓRZ: Dzisiaj odsłonięcie pomnika Nieznanego Konfederata. Zobacz zdjęcia

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Dzisiaj w Zagórzu zaplanowano odsłonięcie pomnika Nieznanego Konfederata o godzinie 12.00 . Pomnik kosztował 113 160,00 zł. Koszt podstawy to 34 012, 87 zł. Na ten cel uzyskano dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 41 400,0 zł. Więcej informacji niebawem.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ POMNIKA

 

Prace zgodnie z informacją z zagórskiego magistratu prowadzone są etapowo, należy wspomnieć, że na ten rok przewidziano zadania w ramach projektu z programu wspierającego rozwój obszarów wiejskich. I tak środki jakie udało się uzyskać to 69 913,00 zł, co stanowi 63,63% kosztów kwalifikowalnych wskazanego zadania. Natomiast łączny koszt inwestycji jest na poziomie 110 175,57 zł, przy wkładzie własnym gminy: 39 962,57 zł .

Na placu budowy obok MGOKiS powstały już ciągi piesze z płyt brukowych. Na razie jednak nie widać zakupionych ławeczek,  stolików i stojaków na rowery, które zgodnie planem powinny znaleźć się na skwerze.

Natomiast gotowy jest już Pomnik Nieznanego Konfederata, którego wartość to 113 tys. 116 zł. Wraz z postumentem, za który zapłacono 34 tys. złotych, całość wyniosła blisko 150 tys. zł. Przy czym pomnik został dofinansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego kwotą w wysokości 41 tys. 400 zł, oraz do inwestycji dorzuciło się także Nadleśnictwo Lesko z 5 tys. złotych.

Wedle projektu na skwerze powinna także funkcjonować fontanna oraz nowy plac zabaw. Jednak nie znamy ani terminów wykonania tych prac ani ich kwot. Plac ma być tez wzbogacony o nowe latarnie i inne elementy.

Jak podaje zagórski magistrat, celem realizacji inwestycji jest wzmocnienie i rozwój dziedzictwa kulturowego i wzrost świadomości historycznej na terenie miasta Zagórza.

 

19-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)