REKLAMA
REKLAMA

Chciał zapłacić pieniędzmi z planszówek. Mołdawianin podstępem próbował dostać się do Polski (ZDJĘCIA)

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Medyce zatrzymali obywatela Mołdawii, który na granicy okazał osiem banknotów wyglądem przypominających te oryginalne o nominale 100 euro. Miały to być środki finansowe na pokrycie kosztów pobytu cudzoziemca w Polsce.


W piątek 26 stycznia obywatel Mołdawii chciał przekroczyć granicę do Polski przez przejście piesze w Medyce. Oprócz dokumentów podróży – czyli paszportu biometrycznego, cudzoziemiec był zobowiązany przedstawić funkcjonariuszowi Straży Granicznej środki finansowe niezbędne do pokrycia kosztów pobytu w Polsce. Mężczyzna rzeczywiście okazał pieniądze, ale jak się okazało, banknoty tylko przypominały euro, bardziej wyglądały jak te używane w popularnych grach planszowych. Ponadto na każdym z nim znajdował się napis, że nie stanowią one środków płatniczych. Cudzoziemiec liczył, że wprowadzi w błąd polskich funkcjonariuszy SG.

Strażnicy graniczni zabezpieczyli łącznie 8 banknotów, każdy o nominale 100 euro. Mołdawianin usłyszał zarzut usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu. Oprócz zarzutów karnych cudzoziemiec otrzymał również administracyjną decyzję o odmowie wjazdu na teren Polski i w tym samym dniu wrócił na Ukrainę.

źródło: BiOSG

29-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)