REKLAMA
REKLAMA

Dlaczego Ola zmarła i czy dopuszczono się „błędu lekarskiego”?

LESKO / PODKARPACIE. Sekcja zwłok 4-latki nie dała jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co było przyczyną jej nagłej śmierci. Dziewczynka trafiła na leski Szpitalny Oddział Ratunkowy w marcu tego roku. W śledztwie zasięgnięto opinii specjalistów z Gliwic.

 

– W śledztwie zasięgnięto kompleksowej opinii Uniwersytetu Medycznego w Gliwicach, mającej dać ostateczną odpowiedź co było przyczyną śmierci dziecka i czy dopuszczono się „błędu lekarskiego”. Opinia dotąd nie wpłynęła do prokuratury – informuje prokurator Mariusz Chudzik, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

Jak dopowiada rzecznik, dokumentacja z sekcji zwłok uzupełniona o dodatkowe wnioski biegłych, nie była wystarczająca i jednoznacznie nie pozwoliła dać odpowiedzi na najważniejsze pytanie – co było przyczyną śmierci dziecka.

Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek 8 marca 2018 roku w leskim szpitalu. Nagle na SOR zmarła 4-latka. O sytuacji dyrektor SP ZOZ w Lesku Robert Płaziak z urzędu powiadomił Prokuraturę Rejonową w Lesku. Następnie sprawę przekazano do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie. 

Śledztwo wszczęto o przestępstwo z art.160 par.2 kk, to jest o narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo.

Do tematu wrócimy.

 

 

01-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

UdostępnijNapisz komentarz przez Facebook