REKLAMA
REKLAMA

Drugie miejsce piłkarzy Ekoball-u w turnieju o Puchar Sławomira Peszki (FILM, ZDJĘCIA)

Drugie miejsce piłkarzy Ekoball-u w turnieju o Puchar Sławomira Peszki (FILM, ZDJĘCIA)

Pod koniec grudnia po raz drugi na obiektach GOSiR Jedlicze odbył się Międzynarodowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Sławomira Peszki. Otwarcia zawodów dokonał 43-krotny reprezentant kraju Sławomir Peszko oraz Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik.

W turnieju udział wzięły drużyny z Polski, Ukrainy oraz Słowacji z rocznika 2006 i młodsi. Podziału zespołów na grupy, podczas uroczystego losowania, dokonali Burmistrz Gminy – Jolanta Urbanik oraz patron imprezy – popularny „Peszkin”.

W grupach rozgrywano mecze na zasadach każdy z każdym. Na tym etapie rywalizacji sił nie szczędzili zarówno zawodnicy jak też dopingująca ich publiczność. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie: Beata Wosiewicz oraz Przemysław Gancarz. Opiekę medyczną zapewnił ratownik medyczny Łukasz Szurek.

Do fazy pucharowej rozgrywek awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Po ambitnej walce w spotkaniach półfinałowych zaszczytu walki o puchar dostąpiły zespoły  Ekoballu Sanok oraz Białe Orły z Łanowic. Mecz finałowy dostarczył wielu emocji. Wynik końcowy 2:1 po dogrywce dla zespołu Białych Orłów z Łanowic.

Zawody uświetniły  występy zespołów tanecznych działających przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu pod opieką Pani Sylwii Kilar.

grupowe

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Białe Orły z Łanowic – Ukraina
2. Ekoball Sanok
3. Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno

4. Akademia Piłkarska Sławomira Peszki
5. Krośnieńska Akademia Piłkarska Bardomed
6. Karpaty MOSiR Krosno
7. ZKS Nafta Splast Jedlicze
8. FK Svidnik (Słowacja)

Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie pucharu dla zwycięzców, który ufundowała firma DECOR. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary i dyplomy, a najlepsze drużyny nagrody rzeczowe ufundowane przez Sławka oraz organizatorów.

Przyznano także wyróżnienia indywidualne:

KRÓL STRZELCÓW:
ASZKLAR ANTONI  – AP BENIAMINEK KROSNO –  Strzelec 6 bramek

NAJLEPSZY BRAMKARZ:
BERNAT KAROL – EKOBALL SANOK

NAJLEPSZY ZAWODNIK:
WYSOCKYJ DENYS – BIAŁE ORŁY Z ŁANOWIC

NAJMŁODSZY ZAWODNIK:
KACPER KOSZELA – KAP BARDOMED

materiały nadesłane / GOSiR JedliczeZnakomity turniej w wykonaniu Ekoballu Sanok rocznik 2006, zakończony drugą lokatą. Pechowy finał i porażka w rzutach karnych z rywalem z Ukrainy. Największą atrakcją turnieju – oczywiście obecność rodowitego Jedliczanina – aktualnego reprezentanta Polski – Sławomira Peszko.

Do turnieju w przystąpiło 8 zaproszonych drużyn, w tym Ekoball 2006, których trenerem jest Adam Florek. W grupie trafiamy na Naftę Jedlicze, AP Peszko oraz AP Bardomed Krosno. Wszystkie te spotkania kończymy zwycięsko, po których z pierwszej lokaty awansujemy do półfinałów.

Wyniki meczów grupowych:

Ekoball Sanok 1:0 Nafta Jedlicze (Zięba)
Ekoball Sanok 1:0 AP Bardomed Krosno (Kowalik)
Ekoball Sanok 3:0 AP Peszko (Kasperek x2, Serednicki)

W półfinale trafiamy na Beniaminka Krosno, który to zespół pokonujemy w konkursie rzutów karnych.

Półfinał:

Ekoball Sanok 0:0 Beniaminek Krosno (2:1 karne – Czuryło, Zięba)

W finale czeka na nas zwycięzca grupy B – drużyna z Ukrainy, której ulegamy po dogrywce 1-2. Szkoda, bo jeszcze 25 sekund przed końcową
syren a prowadziliśmy 1-0. W dogrywce lepsi o jedną bramkę okazują się goście zza wschodniej granicy, i ostatecznie kończymy mocno obsadzone zawody na bardzo dobrym drugim miejscu. Gratulacje dla całej drużyny.

Finał:

Ekoball Sanok 1:2 Ukraina (po dogrywce – Kowalik)

Relacja trenera Adama Florka:

Młodzi piłkarze Ekoballu z przytupem kończą rok 2017. Na bardzo profesjonalnie zorganizowanym i trudnym turnieju piłki nożnej w Jedliczu zajmują 2 miejsce. Zawodnicy zagrali 3 mecze w grupie i dwa finałowe. Pierwszy mecz wygrywamy 1-0 z Naftą Jedlicze, a strzelcem bramki jest Filip Zięba. Drugi mecz wygrywamy również 1-0 z AP Bardomed Krosno po bramce Mikołaja Kowalika. W trzecim meczu wystarczył nam remis z AP Peszko, aby wyjść z grupy z pierwszego miejsca. Udaje nam się wygrać 3-0, a bramkami dzielą się Kamil Kasperek (2x) oraz Wiktor Serednicki.

Najważniejszy mecz czekał nas w półfinale z Beniaminkiem Krosno – i był to bezsprzecznie najlepszy mecz w całym turnieju – niesamowita ambitna walka, poprzeczki, akcje za akcje. Po bezbramkowej dogrywce emocje sięgnęły zenitu w rzutach karnych. Przy stanie 1:1, do piłki podchodzi ostatni w kolejce Filip Zięba i po pięknym, pełnym spokoju strzale pod poprzeczkę, całą drużyna szaleje z radości. Wygrywamy 2:1 i awansujemy do finału, gdzie czeka na nas drużyna z Ukrainy.

W ostatnim meczu turnieju, kontrolujemy wydarzenia na boisku przez większość czasu, lecz niestety 30 sekund przed końcem tracimy bramkę na 1:1. Następnie w dogrywce Ukraińcy strzelają nam jeszcze drugą i przegrywamy to spotkanie. Turniej był niesamowitą lekcją dla drużyny. Dziękuję chłopakom i jedynej dziewczynie Ali za super podejście do meczów i za znakomitą walkę.

Gościnnie w naszym zespole zagrał o rok młodszy Karol Bernat, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Skład: Bernat (r. 2007), Czuryło, Kowalik, Jajko, Nowak, Zięba, Lemko, Kasperek, Miklicz, Serednicki.

za: Ekoballfoto: GOSiR Jedlicze

02-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)