REKLAMA
REKLAMA

DWORZEC MULTIMODALNY: Inwestycja z perspektywy lotu ptaka (ZDJĘCIA Z DRONA)

SANOK / PODKARPACIE. Z placu budowy powoli wyłania się kształt dworca multimodalnego. Już jesienią podróżni będą mogli skorzystać nie tylko z poczekalni, ale także chociażby z restauracji.

Powierzchnia nowego dworca to 1274 m kw. Obiekt już ma zarys dwóch kondygnacji. Znajdą się na nich: poczekalnie, kasy, bar z zapleczem socjalnym, boksy sklepowe, punkt informacji turystycznej, pomieszczenia techniczne dla ochrony i kierowców. Przy dworcu przewidziano parking. Funkcjonować będą windy.

7

O tę inwestycję władze miasta zabiegały od początku kadencji. Zrezygnowano z pierwotnej wizji poprzednich włodarzy, zakładającej zlokalizowanie dworca na trudnym terenie w okolicach ulic Grunwaldzka-Daszyńskiego, gdzie wymagana była budowa wartej kilkanaście milionów złotych tzw. „drogi śródmiejskiej”. Nowe władze zdobyły dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, który w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego rozdysponował Miejskim Obszarom Funkcjonalnym środki na realizację inwestycji. Gmina Miasta Sanoka w ramach MOF Sanok-Lesko na zadanie pn. „Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Sanok – Lesko” warte 30 mln zł otrzymała ponad 19 mln złotych. Projekt zakłada nie tylko budowę dworca multimodalnego przy ul. Lipińskiego, ale także zakup 11 niskoemisyjnych autobusów, które na mocy umowy podpisanej 22 listopada 2017, dostarczy do końca października tego roku, sanocki Autosan.

foto: Artur Mycio

27-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: