REKLAMA
REKLAMA

Dwudziestu nowo przyjętych funkcjonariuszy w szeregi Bieszczadzkiego Oddziału SG (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Jest to pierwsza w tym roku grupa przyjętych strażników granicznych. Do końca roku planowane jest zatrudnienie łącznie siedemdziesięciu nowych osób.

9 marca, w komendzie oddziału, przed obeliskiem upamiętniającym Patrona BiOSG gen. bryg. Jana Tomasza Gorzechowskiego, miało miejsce ślubowanie dwudziestu nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wśród nich jest siedem kobiet i trzynastu mężczyzn. Wszyscy pochodzą z Podkarpacia. Aktualnie czeka ich 9- miesięczne szkolenie przygotowawcze w ośrodku szkolenia SG w Lubaniu.

Dodatkowo, uroczystość wzbogaciło wręczeniem aktów mianowania na wyższe stopnie w korpusie podoficerów: sześciu funkcjonariuszom – na stopień młodszego chorążego SG oraz dwudziestu – na stopień kaprala SG.

W swoim wystąpieniu Komendant BiOSG płk SG Robert Rogoz powitał nowych funkcjonariuszy w szeregach formacji. Podkreślił, że cieszy się z wyboru ich drogi życiowej, ale służba w SG należy do trudnych i wymagających. Zwrócił się też do ich rodzin prosząc o wsparcie dla młodych adeptów.

Wszystkiego dobrego na nowej ścieżce życia zawodowego!

źródło: BIOSG

12-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)