REKLAMA
REKLAMA

Dwudziestu nowo przyjętych funkcjonariuszy w szeregi Bieszczadzkiego Oddziału SG (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Jest to pierwsza w tym roku grupa przyjętych strażników granicznych. Do końca roku planowane jest zatrudnienie łącznie siedemdziesięciu nowych osób.

9 marca, w komendzie oddziału, przed obeliskiem upamiętniającym Patrona BiOSG gen. bryg. Jana Tomasza Gorzechowskiego, miało miejsce ślubowanie dwudziestu nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wśród nich jest siedem kobiet i trzynastu mężczyzn. Wszyscy pochodzą z Podkarpacia. Aktualnie czeka ich 9- miesięczne szkolenie przygotowawcze w ośrodku szkolenia SG w Lubaniu.

Dodatkowo, uroczystość wzbogaciło wręczeniem aktów mianowania na wyższe stopnie w korpusie podoficerów: sześciu funkcjonariuszom – na stopień młodszego chorążego SG oraz dwudziestu – na stopień kaprala SG.

W swoim wystąpieniu Komendant BiOSG płk SG Robert Rogoz powitał nowych funkcjonariuszy w szeregach formacji. Podkreślił, że cieszy się z wyboru ich drogi życiowej, ale służba w SG należy do trudnych i wymagających. Zwrócił się też do ich rodzin prosząc o wsparcie dla młodych adeptów.

Wszystkiego dobrego na nowej ścieżce życia zawodowego!

źródło: BIOSG

12-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)