REKLAMA
REKLAMA

Dwudziestu nowo przyjętych funkcjonariuszy w szeregi Bieszczadzkiego Oddziału SG (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Jest to pierwsza w tym roku grupa przyjętych strażników granicznych. Do końca roku planowane jest zatrudnienie łącznie siedemdziesięciu nowych osób.

9 marca, w komendzie oddziału, przed obeliskiem upamiętniającym Patrona BiOSG gen. bryg. Jana Tomasza Gorzechowskiego, miało miejsce ślubowanie dwudziestu nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wśród nich jest siedem kobiet i trzynastu mężczyzn. Wszyscy pochodzą z Podkarpacia. Aktualnie czeka ich 9- miesięczne szkolenie przygotowawcze w ośrodku szkolenia SG w Lubaniu.

Dodatkowo, uroczystość wzbogaciło wręczeniem aktów mianowania na wyższe stopnie w korpusie podoficerów: sześciu funkcjonariuszom – na stopień młodszego chorążego SG oraz dwudziestu – na stopień kaprala SG.

W swoim wystąpieniu Komendant BiOSG płk SG Robert Rogoz powitał nowych funkcjonariuszy w szeregach formacji. Podkreślił, że cieszy się z wyboru ich drogi życiowej, ale służba w SG należy do trudnych i wymagających. Zwrócił się też do ich rodzin prosząc o wsparcie dla młodych adeptów.

Wszystkiego dobrego na nowej ścieżce życia zawodowego!

źródło: BIOSG

12-03-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Marek2018-03-12 08:19:03
0 0
Kiedy testy pisane i sprawnościowe zostaną ujawnione w procesie rekrutacji? Wszystko powinno być nagrywane tak jak egzaminy prawo jazdy tak aby dla wszystkich były jednakowe kryteria
Straż graniczna powinna być elementem armii2018-03-12 08:21:22
0 0
nie potrzeba by było takiej administracji a większość powinna stacjonować w jednostkach nadgranicznych a nie marnujemy kasę na administrację w straży granicznej w Warszawie itd
płk Fala2018-03-12 10:50:38
0 0
Marek bez obrazy ale skoro teraz do SG nawet kulawych biorą ze względu na brak chętnych to ty musisz być jakiś anty sprawny koleś... Trening czyni mistrza... ale czy warto wiązać się z budą na całe życie za pieniądze, które Arab w Niemczech dostaje z socjalu?
herod2018-03-12 10:59:34
0 0
Panie w spódniczkach?!?! Toż to jawna dyskryminacja kobiet. Proponuję aby panowie też nosili spódniczki, żeby panie nie poczuły się dyskryminowane.
granica2018-03-12 12:41:58
0 0
Medyka i Korczowa wita, a rodzina to będzie musiała wspierać ale finansowo.