REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy kochani Rodzice za serce, za miłość, za życie (ZDJĘCIA)

ZAHUTYŃ / PODKARPACIE. W Zahutyniu (26.05.) odbyła się uroczystość środowiskowa – Święto Rodziny. Spotkanie zorganizowano, aby uczcić obchodzone w tym dniu święto mam oraz święta, które obchodzone będą niebawem czyli Dzień Dziecka i Dzień Ojca.

Impreza ta, z roku na rok, rozrasta się  dzięki współpracy Rady Rodziców, miejscowej jednostki OSP, oraz społeczności szkolnej. Wspólne świętowanie rozpoczęło się o godzinie 16.00 w Domu Ludowym, gdzie przybyli również wyjątkowi goście: Ernest Nowak – burmistrz Miasta  i Gminy Zagórz , Rafał Kielar – radny Rady Miejskiej w Zagórzu, druh Edward Fal – prezes OSP w Zahutyniu, Kamil Batruch – sołtys Zahutynia.

W tym roku uczniowie uczcili święto Mamy i Taty bogatym  programem artystycznym.  Na wstępie, dyrektor szkoły, Wanda Izdebska powitała serdecznie wszystkich zgromadzonych i w imieniu swoim oraz uczniów zaprosiła do obejrzenia i wysłuchania programu, w którym każde dziecko przedszkolne i  szkolne miało możliwość pokazania się przed publicznością.  Prezentowano tańce, piosenki, wiersze i żartobliwe scenki. Zakończeniem programu było gromkie „Sto lat” zaśpiewane przez dzieci  oraz wręczenie  własnoręcznie przygotowanych  upominków. Życzenia dla mam, ojców i dzieci przekazał również burmistrz Miasta  i Gminy Zagórz  Ernest Nowak.

Na scenie pojawił się również gość specjalny Konstancja Iwańczyk, podopieczna pana Mirosława Kaźmierczaka, zdobywczyni tytułów: Mistrzyni Polski w 2018 r. Wicemistrzyni Europy w 2018 r. w FIT KID do lat 11, która zaprezentowała swoje umiejętności gimnastyczne.

Ponadto  organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zachęcających  rodziców i dzieci do wspólnej zabawy. Uczestnicy mieli okazję spróbować przepysznych smakołyków przygotowanych przez rodziców, przede wszystkim domowych ciast oraz zjeść coś smacznego z grilla.

Rada Rodziców zaprosiła wodzireja, który prowadził zabawy i konkursy z nagrodami.  Rodzice wraz z dziećmi chętnie brali udział w różnych konkurencjach! Każdy znalazł coś dla siebie.

Na zewnątrz ustawiono dmuchany zamek, pojemnik z kulkami. Był popcorn, wata cukrowa, bańki mydlane, wielkie kolorowe balony. Sporo emocji dostarczyły dzieciom konie sprowadzone na tę okoliczność ze stadniny „Ranczo u Grzesia” w Porażu. Dzięki państwu Grzegorzowi i Eli Kruczek każde chętne dziecko mogło skorzystać z przejażdżki. Wielką atrakcją festynu okazała się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał.

Impreza środowiskowa była możliwa do zorganizowania dzięki sponsorom, którym w tym miejscu składamy podziękowania. Dziękujemy przewodniczącej Rady Rodziców za pozyskanie sponsorów. Gorące podziękowania kierujemy w stronę pana Burmistrza za wsparcie finansowe. Podziękowania kierujemy także w kierunku pani Kamili Knuth z „Zakątek BabyJagi” z Huzel za „dar dobrego serca”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie, Radzie Rodziców za wspaniałe przygotowanie poczęstunku oraz zaproszenie firm, które uatrakcyjniły ten dzień, strażakom za przepyszne smakołyki z grilla, wszystkim rodzicom, dzieciom i uczniom za sympatyczną zabawę.

Sukces imprezy, to także zasługa pogody. Rankiem największe obawy sprawiało  pochmurne niebo – ale okazało się, że nasi Milusińscy potrafili „załatwić” słoneczko. W przemiłej atmosferze minął dzień, a deszcz cierpliwie poczekał. Do zobaczenia za rok – zapewne będzie wiele atrakcji i doskonałej zabawy!

materiały nadesłane

01-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)