REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy kochani Rodzice za serce, za miłość, za życie (ZDJĘCIA)

ZAHUTYŃ / PODKARPACIE. W Zahutyniu (26.05.) odbyła się uroczystość środowiskowa – Święto Rodziny. Spotkanie zorganizowano, aby uczcić obchodzone w tym dniu święto mam oraz święta, które obchodzone będą niebawem czyli Dzień Dziecka i Dzień Ojca.

Impreza ta, z roku na rok, rozrasta się  dzięki współpracy Rady Rodziców, miejscowej jednostki OSP, oraz społeczności szkolnej. Wspólne świętowanie rozpoczęło się o godzinie 16.00 w Domu Ludowym, gdzie przybyli również wyjątkowi goście: Ernest Nowak – burmistrz Miasta  i Gminy Zagórz , Rafał Kielar – radny Rady Miejskiej w Zagórzu, druh Edward Fal – prezes OSP w Zahutyniu, Kamil Batruch – sołtys Zahutynia.

W tym roku uczniowie uczcili święto Mamy i Taty bogatym  programem artystycznym.  Na wstępie, dyrektor szkoły, Wanda Izdebska powitała serdecznie wszystkich zgromadzonych i w imieniu swoim oraz uczniów zaprosiła do obejrzenia i wysłuchania programu, w którym każde dziecko przedszkolne i  szkolne miało możliwość pokazania się przed publicznością.  Prezentowano tańce, piosenki, wiersze i żartobliwe scenki. Zakończeniem programu było gromkie „Sto lat” zaśpiewane przez dzieci  oraz wręczenie  własnoręcznie przygotowanych  upominków. Życzenia dla mam, ojców i dzieci przekazał również burmistrz Miasta  i Gminy Zagórz  Ernest Nowak.

Na scenie pojawił się również gość specjalny Konstancja Iwańczyk, podopieczna pana Mirosława Kaźmierczaka, zdobywczyni tytułów: Mistrzyni Polski w 2018 r. Wicemistrzyni Europy w 2018 r. w FIT KID do lat 11, która zaprezentowała swoje umiejętności gimnastyczne.

Ponadto  organizatorzy przygotowali wiele atrakcji zachęcających  rodziców i dzieci do wspólnej zabawy. Uczestnicy mieli okazję spróbować przepysznych smakołyków przygotowanych przez rodziców, przede wszystkim domowych ciast oraz zjeść coś smacznego z grilla.

Rada Rodziców zaprosiła wodzireja, który prowadził zabawy i konkursy z nagrodami.  Rodzice wraz z dziećmi chętnie brali udział w różnych konkurencjach! Każdy znalazł coś dla siebie.

Na zewnątrz ustawiono dmuchany zamek, pojemnik z kulkami. Był popcorn, wata cukrowa, bańki mydlane, wielkie kolorowe balony. Sporo emocji dostarczyły dzieciom konie sprowadzone na tę okoliczność ze stadniny „Ranczo u Grzesia” w Porażu. Dzięki państwu Grzegorzowi i Eli Kruczek każde chętne dziecko mogło skorzystać z przejażdżki. Wielką atrakcją festynu okazała się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał.

Impreza środowiskowa była możliwa do zorganizowania dzięki sponsorom, którym w tym miejscu składamy podziękowania. Dziękujemy przewodniczącej Rady Rodziców za pozyskanie sponsorów. Gorące podziękowania kierujemy w stronę pana Burmistrza za wsparcie finansowe. Podziękowania kierujemy także w kierunku pani Kamili Knuth z „Zakątek BabyJagi” z Huzel za „dar dobrego serca”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie, Radzie Rodziców za wspaniałe przygotowanie poczęstunku oraz zaproszenie firm, które uatrakcyjniły ten dzień, strażakom za przepyszne smakołyki z grilla, wszystkim rodzicom, dzieciom i uczniom za sympatyczną zabawę.

Sukces imprezy, to także zasługa pogody. Rankiem największe obawy sprawiało  pochmurne niebo – ale okazało się, że nasi Milusińscy potrafili „załatwić” słoneczko. W przemiłej atmosferze minął dzień, a deszcz cierpliwie poczekał. Do zobaczenia za rok – zapewne będzie wiele atrakcji i doskonałej zabawy!

materiały nadesłane

01-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)