REKLAMA
REKLAMA

DZISIAJ: Startuje międzynarodowy wyścig kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków (KAMERA LIVE)

SANOK / PODKARPACIE. Już 4 lipca w Sanoku rusza prestiżowy Międzynarodowy wyścig kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Kolarze w ciągu 4 dni mają do pokonania ponad 700 km. Trasa tegorocznej edycji wyścigu prowadzi z Sanoka do Łodzi. Rozpocznie się na Rynku w Sanoku, a zakończy 7 lipca na ulicy Piotrkowskiej.

KAMERA LIVE na Bieszczady24.pl – kliknij

Program wyścig numer 29.

Etapy: Sanok – Sędziszów Małopolski, Strzyżów – Krosno, Jasło – Stalowa Wola, Nowy Sącz – Jaworzno, Kielce – Łódź

Trasa tegorocznej edycji wyścigu prowadzi z Sanoka do Łodzi. Rozpocznie się 4 lipca na Rynku w Sanoku, a zakończy 7 lipca na ulicy Piotrkowskiej nieopodal Pasażu Schillera.

Podczas rywalizacji, kolarze przejadą pięć etapów na terenie pięciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, przemierzając blisko 800 km.

Drogami Podkarpacia

Pierwszy dzień wyścigu (4 lipca) przyniesie dwa etapy, podczas których swoje umiejętności w sposób szczególny będą mogli zaprezentować przede wszystkim górale. Przed południem zaplanowany został etap Sanok – Sędziszów Małopolski, a popołudniu Strzyżów – Krosno.

Start honorowy pierwszej części zmagań wyznaczono na godzinę 9.55. Kolarze przejadą 91,5 km, a po drodze będą walczyli o zwycięstwo na lotnym finiszu w Brzozowie, premii specjalnej na Rynku w Strzyżowie oraz górskich premiach na ul. 3 Maja w Strzyżowie oraz w Pstrągowej. Na mecie w Sędziszowie Małoposkim powinni zameldować się między godz. 12.13 i 12.20.

Po chwili odpoczynku i czasu na przejazd do Strzyżowa, o godzinie 17.55 (start honorowy) z Rynku wystartuje drugi etap, prowadzący do Krosna i liczący 100 km i 300 metrów. W jego trakcie kolarzy czekają: premia górska w Czarnorzekach, lotny finisz w Rymanowie, a potem dwa podjazdy pod zamek Kamieniec, skąd zawodnicy pojadą na metę w Krośnie, znajdującą się na jednym z najbardziej malowniczych rynków w Polsce. Zakończenie zaplanowano w godz. 20.19-20.34.

– Górale mają szansę pokazać swoją moc, bo ostanie podjazdy są mordercze – mówi Waldemar Krenc, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego MWKSiO. – Wielokrotnie decydowały o ostatecznej klasyfikacji wyścigu.

KAMERA LIVE na Bieszczady24.pl – kliknij

Z Beskidu Niskiego na niziny

Drugi dzień zmagań (5 lipca) przyniesie długi etap Jasło – Stalowa Wola, podczas którego kolarze pokonają dystans 145,6 km. Start honorowy o godz. 13.15, oczywiście na Rynku. Po trzech okrążeniach kolarze powalczą najpierw na o punkty na premii górskiej we Frysztaku, a następnie lotnym finiszu w Wiśniowej i znów premia górska w Szufnarowej oraz lotny finisz w Sędziszowie Małopolskim. Podobnie jak w Jaśle kolarze przejadą trzy rundy w Stalowej Woli. Na zakończenie drugiego okrążeniu rozegrają lotny finisz, a trzeciego powalczą o końcowe zwycięstwo. Na metę na al. Jana Pawła II, zawodnicy powinni wjechać między godziną 16.48, a 17.08.

– Na etapie, na którym z gór zjedziemy na niziny będzie oglądać najpierw akcje śmiałków rywalizujących o zieloną koszulkę najlepszego górala, a potem do walki włączą się ekipy sprinterów – mówi Tadeusz Skorek. Dyrektor MWKSiO.

Małopolskie premie górskie

Trzeci dzień rywalizacji (6 lipca) kolumnę wyścigu czeka przeprowadzka na start do Małopolski. Czwarty, najdłuższy etap z Nowego Sącza do Jaworzna (199,9 km) rozpocznie się o godz. 13.45. Już dwa kilometry po starcie ostrym kolarzy kolarze powalczą na górskiej premii w Wysokiem, a potem w Zamieściu i Kobielniku. Potem przed nimi dwa lotne finisze w Skawinie i Libiążu. – Kolarze wiedzą, że drużyna, która wywalczy dla swojego lidera będzie w znakomitej sytuacji, bo ostatni etap będzie płaski – mówi Marek Leśniewski, srebrny medalista olimpijski z Seulu w 1988 roku.

Kolarze dotrą na metę pomiędzy 18.47 i 19.14.

Jak w Łodzi, to na Piotrkowskiej

Piąty etap wyścigu (7 lipca) prowadzi z Kielc do Łodzi. Na trasę liczącą 185 km zawodnicy wyruszą o godz. 11.10 start honorowy na Rynku i start ostry o godz. 11.30 już w Miedzianej Górze. Ostatniego dnia rywalizacji czekają nas górska premia w Czarnieckiej Górze, następnie dwa lotne finisze w Końskich i Koluszkach i wreszcie ostatnia premia górska z dojazdem po bruku na ul. Giewont na osiedlu Stoki w Łodzi.

Kolarze powalczą o zwycięstwo na ulicy Piotrkowskiej najwcześniej na 15.36, a najpóźniej 16. – Spodziewam się wielu prób ucieczek, ale drużyna lidera będzie kontrolować sytuację w peletonie – dodaje Tadeusz Skorek. – Odjadą najwyżej kolarze, którzy nie będą zagrażali zawodnikowi w żółtej koszulce.

Po zakończeniu etapu zostanie przeprowadzona ceremonia wręczenia nagród najlepszym zawodnikom, a także uroczyste zamknięcie 29. edycji wyścigu.

KAMERA LIVE na Bieszczady24.pl – kliknij

Tradycją stało się organizowanie Mini Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” dla dzieci w miastach na trasie Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w 10. Mini Wyścigu Kolarskim „Solidarności”, czyli wyścigu kolarskim dla dzieci do 12 lat. W 10. Mini Wyścigu „Solidarności” mogą uczestniczyć dzieci w wieku przedszkolnym oraz zawodnicy i zawodniczki z Uczniowskich Klubów Sportowych jak i ze szkół podstawowych.

Formularz należy wypełnić i odesłać do Organizatora na adres mailowy wyscig.solidarnosci@gmail.com lub przesłać faksem na numer (42) 677 26 06.

Warunkiem udziału w wyścigu jest wyrażenie zgody rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka, potwierdzone podpisem na formularzu zgłoszeniowym oraz okazaniem dokumentu tożsamości przez rodziców lub opiekunów w dniu zapisów.

KAMERA LIVE na Bieszczady24.pl – kliknij

Każdy z uczestników otrzyma dyplom potwierdzający uczestnictwo w imprezie. Trójka najlepszych w każdej kategorii dziewcząt i chłopców otrzymają nagrody rzeczowe.

MINI WYŚCIG KOLARSKI „SOLIDARNOŚCI”

Kategorie wiekowe

Wyścigi będą rozegrane w następujących kategoriach wiekowych:

1) kategoria A (do 5 lat)

2) kategoria B (6 – 8 lat)

3) kategoria C (9 – 10 lat)

4) kategoria D (11 – 12 lat)

5) kategoria E (11 – 12 lat – posiadający licencję żaka)

Województwo Podkarpackie

Dla uczestników w każdej kategorii wiekowej z podziałem na dziewczynki i chłopców, którzy wystartują co najmniej w trzech spośród sześciu zawodów na terenie Województwa Podkarpackiego (Sanok, Sędziszów Małopolski, Strzyżów, Krosno, Jasło, Stalowa Wola) będzie prowadzona Klasyfikacja Generalna dla najlepszego mini-kolarza Województwa Podkarpackiego.

Zawody zostaną rozegrane wg następującego programu:

04 lipca 2018 SANOK, Rynek

– 9.00 – 10.00 zapisy i przyjmowanie zgłoszeń zawodników w Namiocie Mini Wyścig „Solidarności”

– 10.05 start pierwszej grupy wiekowej, kolejne grupy startują według kolejności kategorii.

– 11.05 rozpoczęcie ceremonii dekoracji

04 lipca 2018 SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI, Rynek

– 9.00 – 10.30 zapisy i przyjmowanie zgłoszeń zawodników w Namiocie Mini Wyścig „Solidarności”

– 10.40 start pierwszej grupy wiekowej, kolejne grupy startują według kolejności kategorii.

– 11.30 rozpoczęcie ceremonii dekoracji

04 lipca 2018 STRZYŻÓW, Rynek

– 17.00 – 18.00 zapisy i przyjmowanie zgłoszeń zawodników w Namiocie Mini Wyścig „Solidarności”

– 18.10 start pierwszej grupy wiekowej, kolejne grupy startują według kolejności kategorii.

– 19.10 rozpoczęcie ceremonii dekoracji

04 lipca 2018 KROSNO, Park Jordanowski, ul. Grodzka

– 16.30 – 17.50 zapisy i przyjmowanie zgłoszeń zawodników w Namiocie Mini Wyścig „Solidarności”

– 18.00 start pierwszej grupy wiekowej, kolejne grupy startują według kolejności kategorii.

– 19.35 rozpoczęcie ceremonii dekoracji

05 lipca 2018 JASŁO, Rynek

– 9.30 – 10.50 zapisy i przyjmowanie zgłoszeń zawodników w Namiocie Mini Wyścig „Solidarności”

– 11.00 start pierwszej grupy wiekowej, kolejne grupy startują według kolejności kategorii.

– 12.00 rozpoczęcie ceremonii dekoracji

05 lipca 2018 STALOWA WOLA, al. Jana Pawła II, 2

– 12.45 – 14.00 zapisy i przyjmowanie zgłoszeń zawodników w Namiocie Mini Wyścig „Solidarności”

– 14.15 start pierwszej grupy wiekowej, kolejne grupy startują według kolejności kategorii.

– 15.45 rozpoczęcie ceremonii dekoracji

06 lipca 2018 JAWORZNO, Rynek

– 15.15 – 16.50 zapisy i przyjmowanie zgłoszeń zawodników w Namiocie Mini Wyścig „Solidarności”

– 17.00 start pierwszej grupy wiekowej, kolejne grupy startują według kolejności kategorii.

– 18.00 rozpoczęcie ceremonii dekoracji

07 lipca 2018 ŁÓDŹ, ul. Piotrkowska (przy Pasażu Schillera)

– 12.00 – 13.20 zapisy i przyjmowanie zgłoszeń zawodników w Namiocie Mini Wyścig „Solidarności”

– 13.30 start pierwszej grupy wiekowej, kolejne grupy startują według kolejności kategorii.

– 14.40 rozpoczęcie ceremonii dekoracji

Programy wyścigów mają charakter orientacyjny i możliwe są ich modyfikacje.

KAMERA LIVE na Bieszczady24.pl – kliknij

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

materiały nadesłane

04-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)