REKLAMA
REKLAMA

DZISIAJ: X jubileuszowa Młodzieżowa Parada Niepodległości. Prezentacje, sceny walk rycerskich i pokaz broni!

SANOK / PODKARPACIE. dzisiaj o godz. 10.00 na sanockim rynku rozpocznie się X MŁODZIEŻOWA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI. Grupy z piętnastu szkół powiatu sanockiego przypomną według swojej własnej inwencji wybrane przez siebie najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski.

Po krótkiej prezentacji każdej ze szkół około 10:40 wyruszy z Rynku, poprzedzony przez Sanocką Młodzieżową Orkiestrę Dętą „AVANTI”, orszak uczestników parady. Przejdzie ulicami: 3 maja, Kościuszki, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Zamkową pod pomnik „Synom Ziemi Sanockiej”. Tu nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą reprezentację w kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły średnie. Paradę zakończy wspólne złożenie wieńca pod pomnikiem i odśpiewanie Hymnu Państwowego.

Po zakończeniu Parady (około godz. 12.00) zapraszamy na dziedziniec zamkowy, gdzie dla uczestników pardy zostanie przygotowany poczęstunek, a GRUPA SCUTUM przedstawi inscenizowane scenki walk rycerskich szlachty z XVII wieku, zaprosi do zabawy i pokazu broni z XVI-XVII wieku .

98

źródło: powiat sanocki

25-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)