REKLAMA
REKLAMA

DZISIAJ: X jubileuszowa Młodzieżowa Parada Niepodległości. Prezentacje, sceny walk rycerskich i pokaz broni!

SANOK / PODKARPACIE. dzisiaj o godz. 10.00 na sanockim rynku rozpocznie się X MŁODZIEŻOWA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI. Grupy z piętnastu szkół powiatu sanockiego przypomną według swojej własnej inwencji wybrane przez siebie najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski.

Po krótkiej prezentacji każdej ze szkół około 10:40 wyruszy z Rynku, poprzedzony przez Sanocką Młodzieżową Orkiestrę Dętą „AVANTI”, orszak uczestników parady. Przejdzie ulicami: 3 maja, Kościuszki, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Zamkową pod pomnik „Synom Ziemi Sanockiej”. Tu nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą reprezentację w kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły średnie. Paradę zakończy wspólne złożenie wieńca pod pomnikiem i odśpiewanie Hymnu Państwowego.

Po zakończeniu Parady (około godz. 12.00) zapraszamy na dziedziniec zamkowy, gdzie dla uczestników pardy zostanie przygotowany poczęstunek, a GRUPA SCUTUM przedstawi inscenizowane scenki walk rycerskich szlachty z XVII wieku, zaprosi do zabawy i pokazu broni z XVI-XVII wieku .

98

źródło: powiat sanocki

25-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)