REKLAMA
REKLAMA

Emilka gra na skrzypcach wykonanych przez swojego tatę. „Kocha ten instrument, talent i praca to najlepsze połączenie” (ZDJĘCIE)

SANOK, WIELICZKA / PODKARPACIE. W dniach od 18 do 21 kwietnia 2018r. w Wieliczce odbył się VI Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „Vivaldi 340”. W rywalizacji wzięło udział 200 młodych uczestników z Polski, Austrii, Białorusi, Norwegii i Ukrainy. Uczennica Grażyny Dziok – młodziutka skrzypaczka z sanockiej Szkoły Muzycznej – Emilia Linka zaprezentowała się w najliczniejszej, 66 osobowej grupie wiekowej.


W jury konkursu zasiadali znakomici skrzypkowie: prof. Marek Szwarc z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, prof. Łukasz Błaszczyk z Akademii Muzycznej w Łodzi oraz kompozytorka Ewa Iwan.

Występ Emilki został wysoko oceniony, otrzymała III nagrodę tego prestiżowego konkursu. Wykonała Koncert g-moll Antonio Vivaldiego oraz wirtuozowski utwór Henryka Wieniawskiego „Obertas”. Emilce akompaniował Tomasz Putrzyński.

Jej nauczycielka Grażyna Dziok jest bardzo dumna ze swojej wychowanki:

Emilia to utalentowana dziewczynka, która znakomicie radzi sobie na scenie. Oczywiście występy na tak poważnych konkursach poprzedzone są godzinami ćwiczeń, lekcji i prób. Konieczne jest zaangażowanie ze strony ucznia, jego rodziców i nauczyciela. Talent i praca to najlepsze połączenie. Emilka, mimo młodego wieku, ma już za sobą sukcesy na kilku ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Gra na instrumencie lutniczym, wykonanym przez swojego tatę, lutnika Tomasza Linka. Kocha swoje skrzypce, angażuje się w pracę i poznaje trudne arkana techniki gry na tym wspaniałym instrumencie.

Emilia Linka

materiały nadesłane

24-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)