REKLAMA
REKLAMA

Emilka gra na skrzypcach wykonanych przez swojego tatę. „Kocha ten instrument, talent i praca to najlepsze połączenie” (ZDJĘCIE)

SANOK, WIELICZKA / PODKARPACIE. W dniach od 18 do 21 kwietnia 2018r. w Wieliczce odbył się VI Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „Vivaldi 340”. W rywalizacji wzięło udział 200 młodych uczestników z Polski, Austrii, Białorusi, Norwegii i Ukrainy. Uczennica Grażyny Dziok – młodziutka skrzypaczka z sanockiej Szkoły Muzycznej – Emilia Linka zaprezentowała się w najliczniejszej, 66 osobowej grupie wiekowej.


W jury konkursu zasiadali znakomici skrzypkowie: prof. Marek Szwarc z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, prof. Łukasz Błaszczyk z Akademii Muzycznej w Łodzi oraz kompozytorka Ewa Iwan.

Występ Emilki został wysoko oceniony, otrzymała III nagrodę tego prestiżowego konkursu. Wykonała Koncert g-moll Antonio Vivaldiego oraz wirtuozowski utwór Henryka Wieniawskiego „Obertas”. Emilce akompaniował Tomasz Putrzyński.

Jej nauczycielka Grażyna Dziok jest bardzo dumna ze swojej wychowanki:

Emilia to utalentowana dziewczynka, która znakomicie radzi sobie na scenie. Oczywiście występy na tak poważnych konkursach poprzedzone są godzinami ćwiczeń, lekcji i prób. Konieczne jest zaangażowanie ze strony ucznia, jego rodziców i nauczyciela. Talent i praca to najlepsze połączenie. Emilka, mimo młodego wieku, ma już za sobą sukcesy na kilku ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Gra na instrumencie lutniczym, wykonanym przez swojego tatę, lutnika Tomasza Linka. Kocha swoje skrzypce, angażuje się w pracę i poznaje trudne arkana techniki gry na tym wspaniałym instrumencie.

Emilia Linka

materiały nadesłane

24-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)