REKLAMA
REKLAMA

Escape room, ekologiczne zagadki i obowiązkowa kiełbaska prosto z grilla. Piknik Ekologiczny w I LO (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 26 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku zorganizowano Piknik Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi. Atrakcji było cąlkiem sporo, a zarówno organizatorzy jak i przybyli goście bawili się przednio.

Zaproszono uczniów klas 3 gimnazjum z Sanoka i okolic. Na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. ESCAPE ROOMS gdzie, aby wyjść z pokoju należało wykonać serię zadań, ekologiczny konkurs plastyczny, zabawy karaoke, zajęcia sportowe o tematyce ekologicznej, zajęcia ekologiczne oraz konkurs budowania papierowej wieży.

Prawie 300 uczestników zostało podzielonych na kilkuosobowe grupki i razem z przewodnikami – uczniami I LO, podejmowali się kolejnych wyzwań, zdobywali punkty, przy okazji poznając bliżej szkołę, która może już po wakacjach stać się „ich” szkołą.

14

Ważnym elementem wędrówki każdej grupy był „Grill u Księdza”, gdzie przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe razem z ks. rektorem Jackiem Michno, który jest katechetą w „Jedynce” i tym samym ulubieńcem uczniów, można było zjeść pyszną kiełbaskę z grilla!

Na zakończenie Pikniku podliczono punkty każdej grupki i zostały przyznane nagrody, które ufundowało współpracujące ze szkołą Konsorcjum olejów przepracowanych. W wielkim finale wystąpili Rafał Huta i Paweł Kruczkiewicz z własną przeróbką hitu „Przez twe oczy zielone”, która stała się hitem Pikniku Ekologicznego ( jej tekst zamieszczamy w galerii).

Uczniowie dziękują organizatorom i uczestnikom tego wspaniałego wydarzenia!

tekst/foto: Klara Ostrowska

27-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)