REKLAMA
REKLAMA

Escape room, ekologiczne zagadki i obowiązkowa kiełbaska prosto z grilla. Piknik Ekologiczny w I LO (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 26 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku zorganizowano Piknik Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi. Atrakcji było cąlkiem sporo, a zarówno organizatorzy jak i przybyli goście bawili się przednio.

Zaproszono uczniów klas 3 gimnazjum z Sanoka i okolic. Na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. ESCAPE ROOMS gdzie, aby wyjść z pokoju należało wykonać serię zadań, ekologiczny konkurs plastyczny, zabawy karaoke, zajęcia sportowe o tematyce ekologicznej, zajęcia ekologiczne oraz konkurs budowania papierowej wieży.

Prawie 300 uczestników zostało podzielonych na kilkuosobowe grupki i razem z przewodnikami – uczniami I LO, podejmowali się kolejnych wyzwań, zdobywali punkty, przy okazji poznając bliżej szkołę, która może już po wakacjach stać się „ich” szkołą.

14

Ważnym elementem wędrówki każdej grupy był „Grill u Księdza”, gdzie przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe razem z ks. rektorem Jackiem Michno, który jest katechetą w „Jedynce” i tym samym ulubieńcem uczniów, można było zjeść pyszną kiełbaskę z grilla!

Na zakończenie Pikniku podliczono punkty każdej grupki i zostały przyznane nagrody, które ufundowało współpracujące ze szkołą Konsorcjum olejów przepracowanych. W wielkim finale wystąpili Rafał Huta i Paweł Kruczkiewicz z własną przeróbką hitu „Przez twe oczy zielone”, która stała się hitem Pikniku Ekologicznego ( jej tekst zamieszczamy w galerii).

Uczniowie dziękują organizatorom i uczestnikom tego wspaniałego wydarzenia!

tekst/foto: Klara Ostrowska

27-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)