REKLAMA
REKLAMA

Europosłowie z komisji transportu odwiedzą m.in. Rzeszów

17 września 2018 r. (poniedziałek) Elżbieta Łukacijewska, podkarpacka europosłanka wraz z innymi członkami komisji Transportu i Turystyki w Parlamencie Europejskim w ramach oficjalnej delegacji odwiedzą Rzeszów. Program wyjazdu przewiduje m.in. wizytę w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka w kontekście zagadnień związanych z rolą lotnisk regionalnych we wzmacnianiu międzynarodowych centrów transportowych.

Członkowie Komisji Transportu, w tym m.in. posłowie: Wim Van de Camp (Holandia), Andor Deli (Węgry), Gabriele Preuss (Niemcy), Georg Mayer (Austria), Bogusław Liberadzki (Polska), zobaczą również tereny drogi S19, będącej częścią szlaku Via Carpathia. Wśród zaplanowanych wydarzeń znalazło się również spotkanie z Prezydentem Rzeszowa, Tadeuszem Ferencem, Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem oraz wizyta studyjna w Dolinie Lotniczej, której działalność poseł Łukacijewska wielokrotnie promowała w trakcie swojej pracy w PE.

Zakres merytoryczny misji pokrywa się z projektami, nad którymi Elżbieta Łukacijewska pracuje obecnie w Parlamencie Europejskim. Dyskusje będą dotyczyć wpływu Pakietu Mobilności na działalność małych i średnich przedsiębiorstw transportowych oraz na konsumentów, ale także utworzenia Europejskiego Urzędu ds. Pracy, w których to dossier poseł Łukacijewska jest kontrsprawozdawcą, z ramienia Grupy Europejskiej Partii Ludowej. Aktualnie, w Komisji Transportu posłanka pracuje również nad regulacjami dotyczącymi poprawy bezpieczeństwa w transporcie drogowym, budżetu programu „Łącząc Europę” np. w kontekście inwestycji w Dolinie Lotniczej czy rozwoju polityki kosmicznej Unii Europejskiej, a także wpływem wyjścia Wielkiej Brytanii z UE na polskich obywateli mieszkających na wyspach, czy polskie przedsiębiorstwa.

Drugiego dnia uczestnicy delegacji udadzą się koleją do Krakowa, aby tam odwiedzić Dworzec Główny, Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice oraz Kopalnie Soli w Wieliczce i spotkać się z przedstawicielami władz Krakowa, w tym z prezydentem Jackiem Majchrowskim. Ostatni dzień delegacji członkowie Komisji TRAN spędzą w Warszawie, gdzie odbędzie się spotkanie z władzami PKP S.A oraz przedstawicielami Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Jak podkreśla sama Elżbieta Łukacijewska: – Podkarpacie bez wątpienia jest innowacyjnym regionem, który ma wielki potencjał oraz wszelkie zasoby pozwalające na wszechstronny rozwój, czego możemy być świadkami. Cieszę się również, że będę miała okazję zaprezentować moim kolegom z Komisji Transportu w PE ogrom inwestycji infrastrukturalnych, które zostały zrealizowane na Podkarpaciu za czasów rządów koalicji PO-PSL oraz pokazać, że Podkarpacie to przede wszystkim piękny region, w którym po prostu warto mieszkać.

materiały nadesłane

04-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)