REKLAMA
REKLAMA

Fala fałszywych praw jazdy ujawnianych na granicy

Kontrola graniczna oraz drogowa dokonywana przez Straż Graniczną obejmuje m.in. sprawdzenie, czy kierujący pojazdami posiadają wymagane uprawnienia. Jak pokazują statystyki, wzrasta liczba kierowców posługujących się fałszywymi prawami jazdy.

Wczoraj (tj. 12 marca) na przejściu granicznym w Medyce, obywatel Ukrainy przedstawił w trakcie kontroli granicznej prawo jazdy, którego autentyczność została zakwestionowana przez funkcjonariusza SG. Szczegółowa kontrola dokumentu okazanego przez 45-letniego kierowcę Nissana potwierdziła, że dokument wydany rzekomo przez władze Ukrainy jest w całości podrobiony na wzór oryginalnego. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa, dokument został zabezpieczony i wraz z kierowcą przekazany Policji.

To nie jedyny przypadek fałszywego prawo jazdy ujawnionego w ostatnich dniach przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego OSG. Tylko w miniony weekend, na przejściach granicznych w Korczowej oraz Medyce odnotowano trzy kolejne przypadki posłużenia się przez obywateli Ukrainy podrobionymi uprawnieniami do kierowania pojazdów.

Od początku 2018 roku, w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej ujawniono 45 fałszywych praw jazdy. W większości, dokumenty wykonane były na wzór uprawnień wydawanych na terenie Ukrainy (w 2017 r. w BiOSG ujawniono łącznie 90 fałszywych praw jazdy).

14-132567

BiOSG

13-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)