REKLAMA
REKLAMA

EDK w Polanie. To jedyna taka Droga Krzyżowa w powiecie bieszczadzkim i leskim

POLANA / POWIAT BIESZCZADZKI. Pod figurą św. Floriana rozpocznie się II Ekstremalna Droga Krzyżowa bł. Augusta Czartoryskiego w Polanie. To jedyna taka Droga Krzyżowa w powiecie bieszczadzkim i leskim.

Szacuje się, że na całym świecie udział w EKD weźmie 100 tys. pątników w 20 krajach. Nocą, w milczeniu i samotności każdy z nich przejdzie jedną z kilkuset tras liczących od około 40 do 133 km.
W Polanie pątnicy będą mieli do pokonania ponad 35 kilometrów wokół najdłuższego bieszczadzkiego pasma górskiego – Otrytu.

a

– Naszą wyprawę rozpoczniemy 23.03. Mszą Świętą w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Polanie o godz. 19:00, następnie wyruszymy w kierunku trasy pod Otrytem – informują organizatorzy.

Podczas drogi krzyżowej obowiązuje zasada skupienia i milczenia. Pątnicy idą samotnie lub w niewielkich grupach. Mają ze sobą aplikację z opisem trasy i śladem GPS, ale z orientacją w terenie muszą sobie radzić sami, sami tez troszczą się o swoje bezpieczeństwo. Po drodze zatrzymują się przy wyznaczonych stacjach drogi krzyżowej, gdzie czytają specjalnie dla nich przygotowane rozważania lub słuchają ich, korzystając z urządzeń mobilnych.

Zapisy na stronie: https://www.edk.org.pl/

MZ
Fot. Wojtek Zatwarnicki


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Ekstremalna Droga Krzyżowa już 16 marca

13-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)