REKLAMA
REKLAMA

GMINA BUKOWSKO: Mistrzowie wiedzy o Sejmie RP. Uczniowie odpowiadali na pytania (ZDJĘCIA)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. 16 kwietnia 2018 roku odbył się w Zespole Szkół w Bukowsku „Konkurs wiedzy o Sejmie” zorganizowany przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu z inicjatywy i we współpracy z Posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Piotrem Uruskim, który był gościem honorowym szkoły. Oprócz posła przybyli pracownicy Wszechnicy Sejmowej: Alicja Gołaszewska i Wioletta Zakrzewska.


Organizatorem spotkania był Dyrektor Zespołu Szkół w Bukowsku Janusz Sitarz, a gospodarzem Wójt Gminy Bukowsko Piotr Błażejowski, któremu towarzyszyli zastępca wójta Leon Myrdak, Przewodniczący Rady Gminy Jan Hołomek i Przewodniczący Komisji Oświatowej Marek Bańkowski. W spotkaniu wzięli też udział nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół w Bukowsku, Zespołu Szkół w Nowotańcu i Zespołu Szkół w Pobiednie.

Konkurs był częścią zajęć dotyczących współczesności polskiego parlamentaryzmu, zadań i funkcji Sejmu i Senatu, trybu ustawodawczego i architektury sejmowej. Celem tych zajęć było poznanie przez młodzież prac Sejmu i Senatu RP. Dzięki wykładowi Alicji Gołaszewskiej i Wioletty Zakrzewskiej uczniowie dowiedzieli się o historii polskiego parlamentaryzmu i mogli prześledzić proces legislacyjny polskiego parlamentu.

DSC_7562

Uczniowie wzięli też udział w spotkaniu z Posłem Piotrem Uruskim, z którym rozmawiali na tematy dotyczące m.in. rozwoju naszego regionu.

Na zakończenie przeprowadzony został wśród gimnazjalistów test wiedzy o Sejmie i Senacie RP przygotowany przez Wszechnicę Sejmową, w którym wzięło udział ponad 60-ciu uczniów. Musieli się oni wykazać wiedzą często wykraczającą poza podstawę programową z Wiedzy o społeczeństwie. Po sprawdzeniu testów ogłoszono wyniki. Fundatorem nagród był Marszałek Sejmu RP. Oto zwycięzcy:

I miejsce – Kamyk Laura IIa gimnazjum w Bukowsku
II miejsce- Łuszcz Robert IIIa gimnazjum w Bukowsku
III miejsce- Czyż Joanna IIIb gimnazjum w Bukowsku

Opiekunem zwycięskiej trójki była Danuta Gadomska– nauczyciel Zespołu Szkół w Bukowsku. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i materiały promocyjno-edukacyjne.
Spotkanie z Panem Posłem i pracownikami Wszechnicy Sejmowej jest ważnym elementem procesu kształcenia młodzieży, bo dzięki temu nabywają oni wiedzę potrzebną w codziennym życiu i nabywają umiejętności potrzebne młodym ludziom w przyszłości, gdyż to oni niedługo będą musieli podejmować odpowiedzialne decyzje.

Danuta Gadomska

24-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)