REKLAMA
REKLAMA

GMINA BUKOWSKO: Mistrzowie wiedzy o Sejmie RP. Uczniowie odpowiadali na pytania (ZDJĘCIA)

BUKOWSKO / PODKARPACIE. 16 kwietnia 2018 roku odbył się w Zespole Szkół w Bukowsku „Konkurs wiedzy o Sejmie” zorganizowany przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu z inicjatywy i we współpracy z Posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Piotrem Uruskim, który był gościem honorowym szkoły. Oprócz posła przybyli pracownicy Wszechnicy Sejmowej: Alicja Gołaszewska i Wioletta Zakrzewska.


Organizatorem spotkania był Dyrektor Zespołu Szkół w Bukowsku Janusz Sitarz, a gospodarzem Wójt Gminy Bukowsko Piotr Błażejowski, któremu towarzyszyli zastępca wójta Leon Myrdak, Przewodniczący Rady Gminy Jan Hołomek i Przewodniczący Komisji Oświatowej Marek Bańkowski. W spotkaniu wzięli też udział nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół w Bukowsku, Zespołu Szkół w Nowotańcu i Zespołu Szkół w Pobiednie.

Konkurs był częścią zajęć dotyczących współczesności polskiego parlamentaryzmu, zadań i funkcji Sejmu i Senatu, trybu ustawodawczego i architektury sejmowej. Celem tych zajęć było poznanie przez młodzież prac Sejmu i Senatu RP. Dzięki wykładowi Alicji Gołaszewskiej i Wioletty Zakrzewskiej uczniowie dowiedzieli się o historii polskiego parlamentaryzmu i mogli prześledzić proces legislacyjny polskiego parlamentu.

DSC_7562

Uczniowie wzięli też udział w spotkaniu z Posłem Piotrem Uruskim, z którym rozmawiali na tematy dotyczące m.in. rozwoju naszego regionu.

Na zakończenie przeprowadzony został wśród gimnazjalistów test wiedzy o Sejmie i Senacie RP przygotowany przez Wszechnicę Sejmową, w którym wzięło udział ponad 60-ciu uczniów. Musieli się oni wykazać wiedzą często wykraczającą poza podstawę programową z Wiedzy o społeczeństwie. Po sprawdzeniu testów ogłoszono wyniki. Fundatorem nagród był Marszałek Sejmu RP. Oto zwycięzcy:

I miejsce – Kamyk Laura IIa gimnazjum w Bukowsku
II miejsce- Łuszcz Robert IIIa gimnazjum w Bukowsku
III miejsce- Czyż Joanna IIIb gimnazjum w Bukowsku

Opiekunem zwycięskiej trójki była Danuta Gadomska– nauczyciel Zespołu Szkół w Bukowsku. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i materiały promocyjno-edukacyjne.
Spotkanie z Panem Posłem i pracownikami Wszechnicy Sejmowej jest ważnym elementem procesu kształcenia młodzieży, bo dzięki temu nabywają oni wiedzę potrzebną w codziennym życiu i nabywają umiejętności potrzebne młodym ludziom w przyszłości, gdyż to oni niedługo będą musieli podejmować odpowiedzialne decyzje.

Danuta Gadomska

24-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)