REKLAMA
REKLAMA

Przechodzili przez „zieloną granicę”. W pudłach nieśli kontrabandę… (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Wojtkowej zatrzymali dwóch Ukraińców, którzy próbowali przenieść do Polski nielegalne papierosy warte ponad 41 tys. złotych. Zatrzymano również dwóch kurierów, którzy mieli przewieźć kontrabandę w głąb kraju.

19 kwietnia, funkcjonariusze SG z placówki w Wojtkowej patrolujący granicę, zatrzymali w m. Kwaszenina dwóch obywateli Ukrainy (59 i 33 lat). Powodem zatrzymania było nielegalne przekroczenie granicy z Ukrainy do Polski. Dodatkowo, cudzoziemcy którzy tzw. zieloną granicę przekroczyli pieszo, posiadali przy sobie kartonowe pudła wypełnione papierosami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

14-135581

Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymanie kolejnych obywateli Ukrainy (39 i 57 lat), którzy przemieszczali się po okolicy samochodem marki audi na polskich numerach rejestracyjnych. Jak ustalono, ich zadaniem miało być odebranie przemyconych papierosów w umówionym miejscu, a następnie przewiezienie w głąb kraju.

Mężczyźni, którzy nielegalnie przekroczyli granicę oraz próbowali przemycić wyroby akcyzowe warte ponad 41 tys. złotych, usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw. Młodszy z mężczyzn został przekazany na Ukrainę w ramach readmisji. Natomiast drugi, 59 letni ob. Ukrainy w związku z tym, że był już wcześniej notowany przez Straż Graniczną za przestępstwa związane z przemytem wyrobów akcyzowych, decyzją Sądu Rejonowego w Lesku został osadzony w Zakładzie Karnym w Przemyślu, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyźni, którzy mieli przetransportować przemycone papierosy w głąb kraju, również usłyszeli zarzuty popełnienie przestępstwa skarbowego oraz zarzut udzielania pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy. Ponadto wobec tych cudzoziemców, Komendant Placówki SG w Wojtkowej wydał decyzje o zobowiązaniu do powrotu.

14-135584

źródło: BiOSG

24-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)