REKLAMA
REKLAMA

Gmina Sanok z bardzo wysoką ocenę pre-ratingową. Stan finansów publicznych samorządu na piątkę

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Pre-rating to wstępna ocena analizy kondycji finansowej jednostki samorządu, obejmująca wiarygodność i wywiązywanie się ze zobowiązań finansowych. Ocena na poziomie inwestycyjnym oznacza bardzo dobry stan finansów publicznych gminy Sanok.

W piśmie skierowanym do Anny Hałas, wójta gminy Sanok, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego dr hab. Paweł Śliwiński, prof. nadz. UEP informuje:

Na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce zaledwie 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez gminę Sanok. Jest to dowodem, iż w sposób odpowiedzialny i racjonalny zarządzacie Państwo środkami publicznymi, w pełni wypełniając mandat zaufania uzyskany od wyborców w wyborach samorządowych.

widok na góry Słonne nad mrzygłodem

Badanie pre-ratingowe na zlecenie Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego wykonała agencja ratingowa INC Rating Sp. z o.o. z Poznania, podlegająca Europejskiej Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w Paryżu, a której wysokie kwalifikacje zostały potwierdzone przez Europejski Nadzór Bankowy w Londynie.

Anna Hałas, Wójt Gminy Sanok

Anna Hałas, Wójt Gminy Sanok

Jest to profesjonalna i niezależna ocena agencji ratingowej, która potwierdza, że działania, które podejmujemy każdego dnia dla dobra gminy Sanok są skuteczne, odpowiedzialne i rzetelne. Jest to dla mnie ogromna satysfakcja – podsumowuje Anna Hałas Wójt Gminy Sanok

15-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)