REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Ataki na strażników. Sprawy nie zostaną bez konsekwencji prawnych

MEDYKA / PODKARPACIE. W bieżącym tygodniu, na przejściu granicznym w Medyce miały miejsce dwa incydenty wymierzone przeciwko funkcjonariuszom w związku z pełnionymi obowiązkami – sprawy nie zostaną bez konsekwencji prawnych.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (12.02) w godzinach przedpołudniowych. 46 – letni ob. Polski, podczas wjazdu na teren przejścia nie podporządkował się do poleceń funkcjonariuszki kierującej ruchem oraz odmówił okazania dokumentu tożsamości. W trakcie zdarzenia, kierowca usiłował naruszyć nietykalność cielesną funkcjonariuszki SG poprzez próbę najechania kierowanym pojazdem.

Drugi incydent miał miejsca wczoraj (14.02) w godzinach nocnych. 46-letni obywatel Polski  znieważył funkcjonariusza SG pełniącego służbę, używając wobec niego słów powszechnie uznanych za wulgarne.

Oba zdarzenia noszą znamiona przestępstw oraz wykroczeń za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Zgodnie z właściwością, sprawcy zostali przekazani funkcjonariuszom Policji.

14-130681

BiOSG

15-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)