REKLAMA
Życzenia P. Uruski

GRANICA: Banknotami z gry planszowej chcieli oszukać kontrolerów

Tuż przed północą i po północy (3/4 października), funkcjonariusze SG z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy, którzy okazali jako środki finansowe na pobyt w Polsce banknoty do gier planszowych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Korczowej (woj. podkarpackie) zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy, którzy okazali jako środki finansowe na pobyt w Polsce banknoty do gier planszowych (Monopoly). Do zatrzymania doszło 3 i 4 października.

Obywatele Ukrainy, kobieta i mężczyzna w wieku 22 lat stawili się do odprawy granicznej na wjazd z Ukrainy do Polski. W trakcie kontroli paszportowej zostali poproszeni przez funkcjonariuszy o okazanie środków płatniczych na pobyt w Polsce. Wówczas okazali banknoty do gier planszowych. W sumie: pięć banknotów przypominające 100 USD, cztery przypominające 50 USD.

Podróżni usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu. Przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze: rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Musieli ponadto wrócić do ojczyzny.

Atrapy banknotów zostały zabezpieczone dla celów dowodowych.

Aby wjechać na terytorium państw Schengen, obywatele krajów trzecich muszą posiadać ważny dokument podróży oraz wizę (jeśli jest wymagana). Muszą również uzasadnić cel podróży i warunki planowanego pobytu, posiadać środki wystarczające na utrzymanie, zarówno podczas planowanego pobytu, jak i na powrót do kraju zamieszkania lub na tranzyt do państwa trzeciego (tj. 300 zł do trzech dni i 75 zł na każdy kolejny dzień pobytu).

BiOSG

04-10-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Chcieli kupić adidasy2018-10-04 17:45:38
0 0
Czy ci Ukraińcy są tacy głupcy czy naiwni u nich to muszą być dopiero przekręty widocznie to funkcjonuje i mają to we krwi.
Sasza2018-10-04 18:12:51
0 0
Do tej pory się udawało!
UAsucks2018-10-05 06:25:30
0 0
Upadlińscy byznesmeni xD tak chcieli mieć swoje państwo to niech siedzą tam i budują dobrobyt. Ale widocznie oni sami bez pańskiego bata niczego nie potrafią zrobić. Palcem nie pokażesz to będą chachły ujadać, żreć się nawzajem i innych przy okazji.
2018-10-05 08:48:56
0 0
Gospodarz sobotniego meczu został zmieniony na prośbę Ciarko KH 58 Sanok, z powodów techniczno-organizacyjnych. "Afera piwna" odbija się nam czkawką, niestety. W ostatnich dniach do instytucji, urzędów oraz organizacji sportowych w regionie oraz w Polsce, trafił anonim, który zdestabilizował codzienne funkcjonowanie klubu. W trosce o przetrwanie prowadzonego przeze mnie projektu, po konsultacji z pozostałymi osobami zaangażowanymi w pracę w klubie oraz sponsorem głównym, podjąłem decyzję o wystąpieniu do Słowaków z prośbą o zamianę gospodarza meczu. Za zaistniałą sytuację przepraszam kibiców. Mam również nadzieję, że uda się przeprowadzić klub przez trudny czas wyborów samorządowych, bez większych "obrażeń". Jakub Górski
lolol2018-10-05 10:28:45
0 0
Pytanie ilu wcześniej dało się nabrać :D
taz2018-10-05 20:12:29
0 0
artykuł nędza
ObietnicaPrzedwyborcza2018-10-06 09:52:05
0 0
Polscy byznesmeni xD tak chcieli mieć swoje państwo to niech siedzą tam i budują dobrobyt. Ale widocznie oni sami bez ausryjackiego bata niczego nie potrafią zrobić. Palcem nie pokażesz to będą chachły ujadać, żreć się nawzajem i innych przy okazji. To teraz im taki dobrobyt nastał że też ino na zachodzie siedzą bo ich za polskie wypłaty ni stać jak ceny rosną i rosną...