REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Organizowanie misji w punktach ogniskowych w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

GRANICA / PODKARPACIE. W miniony piątek (tj. 16 marca), w drogowych przejściach granicznych w Medyce oraz Korczowej wizytowała delegacja Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX.


Głównym celem jednodniowej wizyty było zapoznanie się z najlepszymi praktykami oraz sposobem przeprowadzania misji organizowanych przez Agencję Frontex w tzw. Punktach Ogniskowych (zlokalizowanych w Bieszczadzkim OSG). Komendanci z placówek SG w Medyce oraz Korczowej przedstawili zakres zadań realizowanych przez podległe jednostki, jak również sprzęt wykorzystywany w służbie, infrastrukturę przejść oraz technologie odpraw granicznych. Jednym z elementów wizyty, były spotkania z funkcjonariuszami europejskich służb granicznych, którzy są aktualnie oddelegowani do BiOSG w ramach operacji FRONTEX.

W 2017 roku do przejść granicznych BiOSG, Agencja Frontex oddelegowała 20 funkcjonariuszy europejskich służb granicznych oraz policyjnych z 12 państw. Eksperci udzielali wsparcia oraz wymieniali się doświadczeniem z funkcjonariuszami SG.

źródło: BiOSG

19-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)