REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Przemycał marihuanę, która mogłaby odurzyć 250 osób

Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce udaremnili przemyt ponad 26 g marihuany. Towar, który mógłby stanowić ok. 85 działek dilerskich ujawniony został podczas kontroli 35- letniego obywatela Ukrainy.

Do zdarzenia doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód osobowy marki Daimler- Benz. Za kierownica pojazdu zasiadł 35- letni kierowca (ob. Ukrainy), który podróżował do Polski wraz z rodziną. Wg oświadczenia, celem ich podróży była przeprowadzka do Polski.

Podczas prowadzonych działań kontrolnych z użyciem psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce ujawnili w odzieży wierzchniej kierowcy towar w postaci marihuany. Foliowe opakowania zawierające susz roślinny schowane były w kurtce i spodniach kierowcy.

Wykryty susz został przekazany do badań w laboratorium celno-skarbowym w Przemyślu, które potwierdziło, że jest to marihuana o silnych właściwościach odurzających. Biorąc pod uwagę masę towaru, mogłaby ona stanowić ok. 85 tzw. działek dilerskich, natomiast stwierdzona podczas badań zawartość delta-9 THC w przebadanych próbkach, mogłaby odurzyć nawet ok 250 osób.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są przez Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Wobec podejrzanego o przemyt mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, zatrzymania paszportu, zabezpieczenia majątkowego w wysokości 5 tys. złotych a także dozoru Policji.

st. rachm. Edyta Chabowska
rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

27-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)