REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Przemycał marihuanę, która mogłaby odurzyć 250 osób

Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce udaremnili przemyt ponad 26 g marihuany. Towar, który mógłby stanowić ok. 85 działek dilerskich ujawniony został podczas kontroli 35- letniego obywatela Ukrainy.

Do zdarzenia doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód osobowy marki Daimler- Benz. Za kierownica pojazdu zasiadł 35- letni kierowca (ob. Ukrainy), który podróżował do Polski wraz z rodziną. Wg oświadczenia, celem ich podróży była przeprowadzka do Polski.

Podczas prowadzonych działań kontrolnych z użyciem psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce ujawnili w odzieży wierzchniej kierowcy towar w postaci marihuany. Foliowe opakowania zawierające susz roślinny schowane były w kurtce i spodniach kierowcy.

Wykryty susz został przekazany do badań w laboratorium celno-skarbowym w Przemyślu, które potwierdziło, że jest to marihuana o silnych właściwościach odurzających. Biorąc pod uwagę masę towaru, mogłaby ona stanowić ok. 85 tzw. działek dilerskich, natomiast stwierdzona podczas badań zawartość delta-9 THC w przebadanych próbkach, mogłaby odurzyć nawet ok 250 osób.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są przez Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. Wobec podejrzanego o przemyt mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju, zatrzymania paszportu, zabezpieczenia majątkowego w wysokości 5 tys. złotych a także dozoru Policji.

st. rachm. Edyta Chabowska
rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

27-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)