REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Przemycone papierosy oraz podejrzana broń (ZDJĘCIA)

MEDYKA / PODKARPACIE. Wczoraj (23 stycznia), funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Medyce prowadzili czynności w okolicach Przemyśla. Poszukiwali skradzionych pojazdów – ujawnili papierosy z przemytu warte ponad 160 tys. złotych oraz broń pneumatyczną.

14-128903

W trakcie działań, funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Volkswagen na litewskich numerach rejestracyjnych. Ich uwagę zwróciła nerwowa jazda kierowcy, postanowili więc skontrolować pojazd, który wjechał na posesję w pobliskiej miejscowości. Jak się okazało, w bagażniku samochodu, w którym podróżowało trzech ob. Ukrainy, znajdowały się nielegalne papierosy za ponad 11 tys. złotych. W toku dalszych czynności, na terenie posesji ujawniono w skrytkach konstrukcyjnych podłogi (garażu) oraz w innych pomieszczeniach prawie 8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz dwie sztuki broni pneumatycznej. Na terenie działki, zaparkowany był również Volkswagen Golf należący do właściciela posesji, w którym również ukryte były papierosy z przemytu – niespełna 4 tysiące paczek.

14-128902

Łącznie w trakcie czynności ujawniono nielegalne papierosy o wartości przekraczającej 160 tys. złotych oraz broń, która w konsekwencji decyzją Prokuratora została przekazana do ekspertyzy. Obywatelom Ukrainy (z których jeden był wcześniej notowany przez Straż Graniczną za przestępstwa skarbowe) oraz właścicielowi posesji – ob. Polski, przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, do czego się nie przyznali. Funkcjonariusze Straży Granicznej kontynuują czynności w sprawie, która ma charakter rozwojowy.

14-128901

BiOSG

24-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)