REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Przemycone papierosy oraz podejrzana broń (ZDJĘCIA)

MEDYKA / PODKARPACIE. Wczoraj (23 stycznia), funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Medyce prowadzili czynności w okolicach Przemyśla. Poszukiwali skradzionych pojazdów – ujawnili papierosy z przemytu warte ponad 160 tys. złotych oraz broń pneumatyczną.

14-128903

W trakcie działań, funkcjonariusze zauważyli pojazd marki Volkswagen na litewskich numerach rejestracyjnych. Ich uwagę zwróciła nerwowa jazda kierowcy, postanowili więc skontrolować pojazd, który wjechał na posesję w pobliskiej miejscowości. Jak się okazało, w bagażniku samochodu, w którym podróżowało trzech ob. Ukrainy, znajdowały się nielegalne papierosy za ponad 11 tys. złotych. W toku dalszych czynności, na terenie posesji ujawniono w skrytkach konstrukcyjnych podłogi (garażu) oraz w innych pomieszczeniach prawie 8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz dwie sztuki broni pneumatycznej. Na terenie działki, zaparkowany był również Volkswagen Golf należący do właściciela posesji, w którym również ukryte były papierosy z przemytu – niespełna 4 tysiące paczek.

14-128902

Łącznie w trakcie czynności ujawniono nielegalne papierosy o wartości przekraczającej 160 tys. złotych oraz broń, która w konsekwencji decyzją Prokuratora została przekazana do ekspertyzy. Obywatelom Ukrainy (z których jeden był wcześniej notowany przez Straż Graniczną za przestępstwa skarbowe) oraz właścicielowi posesji – ob. Polski, przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, do czego się nie przyznali. Funkcjonariusze Straży Granicznej kontynuują czynności w sprawie, która ma charakter rozwojowy.

14-128901

BiOSG

24-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)