REKLAMA
REKLAMA
Guardia

GRANICA: Więcej fałszywych dokumentów, zwłaszcza ukraińskich praw jazdy

Od początku tego roku, na podkarpackich przejściach granicznych zauważalny jest wzrost liczby zatrzymanych fałszywych dokumentów, zwłaszcza ukraińskich praw jazdy. Obywatele Ukrainy fałszują te dokumenty, aby móc m.in. pracować w UE jako zawodowi kierowcy.

17 lipca funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Korczowej, w trakcie kontroli na wjazd do Polski 23-letniego ob. Ukrainy, ujawnili podrobione prawo jazdy. Jak się wkrótce okazało, mężczyzna, mając orzeczony w swoim kraju zakaz prowadzenia pojazdów kupił sobie nowy dokument. Miał pracować jako kierowca. Fałszywka do złudzenia przypominała oryginał.

Dzień wcześniej, na przejściu granicznym w Budomierzu, zatrzymano 29-letniego ob. Ukrainy, który deklarował wjazd do UE w celu podjęcia pracy jako kierowca samochodu ciężarowego. W trakcie kontroli dokumentów funkcjonariusze ujawnili, że jego prawo jazdy jest fałszywe. Mężczyzna przyznał się do podrobienia dokumentu, twierdząc, że chciał pracować w UE jako zawodowy kierowca.

Również, funkcjonariusze z Korczowej ujawnili u ob. Ukrainy opuszczającego Polskę, że ma przerobione ubezpieczenie OC zielona karta. Mężczyzna, odręcznie przerobił sobie datę ważności ubezpieczenia, aby przedłużyć obowiązywanie polisy i uniknąć kary.

Od początku tego roku na podkarpackich przejściach granicznych funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili ponad 120 fałszywych praw jazdy. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku jest to 3,5-krotny wzrost. Ujawniono także ponad 80 fałszywych dowodów rejestracyjnych i 40 ubezpieczeń OC.

Najwięcej zatrzymań fałszywych dokumentów podróży ma miejsce w drogowych przejściach granicznych w Korczowej i Medyce.

Straż Graniczna przekazała sprawy do dalszego prowadzenia Policji.

BiOSG

18-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)