REKLAMA
REKLAMA

Groził funkcjonariuszowi na służbie. Kara pozbawienie wolności, grzywna i mandat

GRANICA / PODKARPACIE. 45-letni obywatel Ukrainy kierował groźby karalne w stosunku do funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej (KAS), który wykrył w jego samochodzie przemyt papierosów. Do zdarzenia doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej.

Samochód, którym 45 -latek wjeżdżał z Ukrainy do Polski, został skierowany do szczegółowej kontroli w czwartek, 5 kwietnia br. W trakcie rewizji pojazdu, funkcjonariuszom towarzyszył pies specjalizujący się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych, który zaznaczył miejsce ukrycia papierosów.

Papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy schowane były w nagrzewnicy. W trakcie odkrycia skrytki z papierosami, kierowca pojazdu zaczął kierować w stronę funkcjonariusza będącego przewodnikiem psa, groźby karalne.

Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Radymnie. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 224 § 2 kk.

45-latek przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał karze 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary oraz 400 zł grzywny.

Dodatkowo za przemyt papierosów kierowca został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.

fot. IAS_Rzeszów

źródło: KAS

06-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)