REKLAMA
REKLAMA

Groził funkcjonariuszowi na służbie. Kara pozbawienie wolności, grzywna i mandat

GRANICA / PODKARPACIE. 45-letni obywatel Ukrainy kierował groźby karalne w stosunku do funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej (KAS), który wykrył w jego samochodzie przemyt papierosów. Do zdarzenia doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej.

Samochód, którym 45 -latek wjeżdżał z Ukrainy do Polski, został skierowany do szczegółowej kontroli w czwartek, 5 kwietnia br. W trakcie rewizji pojazdu, funkcjonariuszom towarzyszył pies specjalizujący się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych, który zaznaczył miejsce ukrycia papierosów.

Papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy schowane były w nagrzewnicy. W trakcie odkrycia skrytki z papierosami, kierowca pojazdu zaczął kierować w stronę funkcjonariusza będącego przewodnikiem psa, groźby karalne.

Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Radymnie. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 224 § 2 kk.

45-latek przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał karze 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary oraz 400 zł grzywny.

Dodatkowo za przemyt papierosów kierowca został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.

fot. IAS_Rzeszów

źródło: KAS

06-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)