REKLAMA
REKLAMA

Wybrano organizatora Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. Zarząd powiatu powierzył tę funkcję Beacie Pieszczoch

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W minioną środę 4 kwietnia zarząd powiatu wyraził zgodę, aby Beata Pieszczoch pełniła funkcję kierownika jednostki Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego. Nowe zadanie będzie mogła realizować po podpisaniu umowy. Jak mówi Roman Konieczny, starosta sanocki, nastąpi to za około dwa tygodnie.

To podstawowych zadań organizatora, który będzie pełnił obowiązki dyrektora, będzie należało zorganizowanie nowej jednostki, to znaczy wpisanie jej do Krajowego Rejestru Sądowego, uzyskanie numerów NIP oraz Regon, a także opracowanie regulaminów organizacyjnych. Jest to nieodzowna, formalna procedura, która pozwoli na przekazywanie zarówno pracowników jak i sprzętu oraz miejsc stacjonowania.

Po przejściu tej ścieżki nowo powstały podmiot będzie mógł znaleźć się w rejestrze prowadzonym przez wojewodę podkarpackiego. Tym samym wówczas w drodze konkursu zostanie wyłoniony dyrektor jednostki.

Beata Pieszczoch jest pracownikiem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Sanoku, gdzie działa zawodowo od 30 lat. Z ratownictwem medycznym związana jest od 2006 roku. Jest absolwentem pielęgniarstwa, skończyła również specjalizację w zakresie ratownictwa medycznego. Ponadto ukończyła studia menedżerskie i pochwalić może się różnorodnymi kursami specjalistycznymi w dziedzinie ratownictwa i nie tylko. Aktualnie pełni funkcję pielęgniarki koordynującej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Sanoku.

Przypomnijmy, że Rada Powiatu Sanockiego w marcu 2017 roku podjęła uchwałę, która powołała do życia BPR. Kolejnym krokiem stało się przekazanie budynków przy ulicy Jezierksiego po Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, które przeniosło się na ulicę Szopena wraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Teraz nowy organizator ma doprowadzić jednostkę do takiego momentu, w którym będzie ona mogła właściwie funkcjonować.

Andrzej Chrobak, członek zarządu powiatu sanockiego ma nadzieję, że Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe zasięgiem swojego działania obejmie nie tylko powiat sanocki, ale również brzozowski i bieszczadzki. Co do powiatu leskiego cały czas trwają rozmowy.

Clipboard01

06-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)