REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Sanoczanie inaugurują sezon! „Mamy mocną drużynę. Gramy o finał”

SANOK / PODKARPACIE. Hokeiści Ciarko KH 58 Sanok zainaugurują sezon 2018/2019 II ligi słowackiej. Na dzień dobry, sanoczanie zmierzą się na wyjeździe z Hokejový klub 2016 Trebišov. Przed startem rozgrywek włodarze klubu są dobrej myśli. – Mamy mocny zespół. W tym składzie możemy powalczyć o finał – mówi prezes Jakub Górski.

W najbliższą sobotę 29 września o godzinie 17:30 pierwsze wznowienie w meczu Hokejový klub 2016 Trebišov – Ciarko KH 58 Sanok. Dla obu drużyn będzie to premierowe spotkanie sezonu 2018/2019. Co ciekawe, obie ekipy zagrały ze sobą dwa sparingi w okresie przygotowawczym. Dwa razy górą byli Słowacy, ale obie potyczki były niezwykle zacięte. Najpierw u siebie Trebišov wygrał 3:2 po dogrywce, a w rewanżu w Arenie Sanok padł wynik 1:2. Rezultaty zanotowane w meczach kontrolnych wcale nie muszą się jednak przełożyć na ligę. Wiadomo, że będzie to zupełnie inne spotkanie.

Sanoczanie mają za sobą udany okres przygotowawczy. Zarówno sami zawodnicy jak i trenerzy podkreślali, że w tym roku mieli dużo większy komfort w zaplanowaniu i przeprowadzeniu okresu startowego.

Skład drużyny będzie z pewnością mocniejszy niż w poprzedniej kampanii. Do Sanoka wrócił Bogusław Rąpała, w sezonie 201/2018 podstawowy obrońca wicemistrza Polski GKSu Katowice. W składzie pojawili się również Dawid Majoch i Maxim Kondrashov. Wiadomo już, że pozostaną w grodzie Grzegorza. Ostatnim z transferów było pozyskanie byłego gracza NHL, ekstraligi czeskiej i słowackiej, a także byłego reprezentanta Słowacji Petera Bartoša. Ma on być dla młodych hokeistów STSu  nauczycielem, mentorem i wzorem zarówno na lodowisku jak i poza nim. To szczególnie ważny aspekt po odejściu ikony sanockiego hokeja Macieja Mermera. Do zespołu dołączyło również kilku młodych hokeistów, którzy już w sparingach pokazali, że będą ważnym ogniwem drużyny. Na ławce trenerskiej usiądą Marcin Ćwikła i Tomasz Demkowicz.

Chcemy dobrze rozpocząć ten sezon. Do Trebišova jedziemy po zwycięstwo. Na treningach panuje bardzo dobra atmosfera, cieszy nas postawa każdego z zawodników. Mamy mocny zespół, w który mocno wierzymy. Uważam, że z takim składem możemy powalczyć o finał rozgrywek – zaznacza Jakub Górski, prezes Ciarko KH 58 Sanok.

Sanoczanie wyjeżdżają do Trebišova w sobotę o godzinie 13:00. Na piątkowym treningu trenerzy zdecydują kto załapie się do kadry meczowej. Wiadomo, że w pierwszych dwóch kolejkach, ze względu na sprawy osobiste, nie zagra Dawid Majoch. Pojawi się on na lodzie 13 października. Na kartę pobytu czeka z kolei Maxim Kondrashov i z powodu długiej procedury wydawania dokumentu, do czasu jej uzyskania, nie będzie mógł wyjeżdżać za granicę, a więc grać będzie mógł jedynie przed własną publicznością. Włodarze KH czynią starania, aby zawodnik mógł w pełnym zakresie reprezentować barwy klubu.

Foto: Tomasz Sowa

28-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)