REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Sanoczanie inaugurują sezon! „Mamy mocną drużynę. Gramy o finał”

SANOK / PODKARPACIE. Hokeiści Ciarko KH 58 Sanok zainaugurują sezon 2018/2019 II ligi słowackiej. Na dzień dobry, sanoczanie zmierzą się na wyjeździe z Hokejový klub 2016 Trebišov. Przed startem rozgrywek włodarze klubu są dobrej myśli. – Mamy mocny zespół. W tym składzie możemy powalczyć o finał – mówi prezes Jakub Górski.

W najbliższą sobotę 29 września o godzinie 17:30 pierwsze wznowienie w meczu Hokejový klub 2016 Trebišov – Ciarko KH 58 Sanok. Dla obu drużyn będzie to premierowe spotkanie sezonu 2018/2019. Co ciekawe, obie ekipy zagrały ze sobą dwa sparingi w okresie przygotowawczym. Dwa razy górą byli Słowacy, ale obie potyczki były niezwykle zacięte. Najpierw u siebie Trebišov wygrał 3:2 po dogrywce, a w rewanżu w Arenie Sanok padł wynik 1:2. Rezultaty zanotowane w meczach kontrolnych wcale nie muszą się jednak przełożyć na ligę. Wiadomo, że będzie to zupełnie inne spotkanie.

Sanoczanie mają za sobą udany okres przygotowawczy. Zarówno sami zawodnicy jak i trenerzy podkreślali, że w tym roku mieli dużo większy komfort w zaplanowaniu i przeprowadzeniu okresu startowego.

Skład drużyny będzie z pewnością mocniejszy niż w poprzedniej kampanii. Do Sanoka wrócił Bogusław Rąpała, w sezonie 201/2018 podstawowy obrońca wicemistrza Polski GKSu Katowice. W składzie pojawili się również Dawid Majoch i Maxim Kondrashov. Wiadomo już, że pozostaną w grodzie Grzegorza. Ostatnim z transferów było pozyskanie byłego gracza NHL, ekstraligi czeskiej i słowackiej, a także byłego reprezentanta Słowacji Petera Bartoša. Ma on być dla młodych hokeistów STSu  nauczycielem, mentorem i wzorem zarówno na lodowisku jak i poza nim. To szczególnie ważny aspekt po odejściu ikony sanockiego hokeja Macieja Mermera. Do zespołu dołączyło również kilku młodych hokeistów, którzy już w sparingach pokazali, że będą ważnym ogniwem drużyny. Na ławce trenerskiej usiądą Marcin Ćwikła i Tomasz Demkowicz.

Chcemy dobrze rozpocząć ten sezon. Do Trebišova jedziemy po zwycięstwo. Na treningach panuje bardzo dobra atmosfera, cieszy nas postawa każdego z zawodników. Mamy mocny zespół, w który mocno wierzymy. Uważam, że z takim składem możemy powalczyć o finał rozgrywek – zaznacza Jakub Górski, prezes Ciarko KH 58 Sanok.

Sanoczanie wyjeżdżają do Trebišova w sobotę o godzinie 13:00. Na piątkowym treningu trenerzy zdecydują kto załapie się do kadry meczowej. Wiadomo, że w pierwszych dwóch kolejkach, ze względu na sprawy osobiste, nie zagra Dawid Majoch. Pojawi się on na lodzie 13 października. Na kartę pobytu czeka z kolei Maxim Kondrashov i z powodu długiej procedury wydawania dokumentu, do czasu jej uzyskania, nie będzie mógł wyjeżdżać za granicę, a więc grać będzie mógł jedynie przed własną publicznością. Włodarze KH czynią starania, aby zawodnik mógł w pełnym zakresie reprezentować barwy klubu.

Foto: Tomasz Sowa

28-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)