REKLAMA
PBS Dydnia
REKLAMA

Policyjny pies uratował zaginionego 64-latka

MRZYGŁÓD / PODKARPACIE. Dziś w nocy, policjanci poszukiwali zaginionego 64-latka. Schorowany mężczyzna niespodziewanie wyszedł z domu. Zaniepokojona rodzina po nieudanych poszukiwaniach na własną rękę, powiadomiła Policję. Mężczyzna został odnaleziony przez policyjnego psa Karesa. Trafił pod opiekę lekarzy.

Kilka minut przed godz. 1 w nocy, dyżurny komendy policji w Sanoku, otrzymał informację o zaginięciu mężczyzny w miejscowości Mrzygłód. Z przekazanych informacji wynikało, że chory 64-latek, cierpiący na zaniki pamięci, nikomu nic nie mówiąc wyszedł z domu w nieznanym kierunku. Zaniepokojeni członkowie rodziny szukali mężczyzny na własną rękę, gdy to nie przyniosło rezultatów, powiadomili Policję.

Dyżurny zarządził poszukiwania, w których brali udział funkcjonariusze z Sanoka, oraz przewodnik z psem tropiącym. Informację o zaginięciu wraz z rysopisem mężczyzny zostały przekazane patrolom. Zaangażowany w działania pies Kares, podjął trop i doprowadził funkcjonariusza w zarośla, w okolicę rzeki, gdzie leżał mężczyzna. 64-latek był przemoczony i zmarznięty. Nie był w stanie poruszać się o własnych siłach.

64-latek został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

zdjęcie poglądowe

źródło: KPP Sanok

foto: archiwum KPP Sanok

28-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)