REKLAMA
REKLAMA

IMPREZOWY ROZKŁAD JAZDY: I Zlot Foodtrucków, Galicyjska Graciarnia i darmowe zwiedzanie skansenu

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Kolejny imprezowy weekend przed nami. Tym razem proponujemy Państwu I Zlot Foodtrucków w Sanoku, który zapowiada się bardzo smacznie. Do tego w Bieszczadach wyruszymy na Redyk Karpacki, czyli tradycyjny spęd owiec. W sanockim skansenie jak w każda trzecią niedziele miesiąca – Galicyjska Graciarnia, do tego darmowe zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego i oczywiście moc piłkarskich emocji. Jesteście gotowi na weekend? 

Przed nami interesujące wydarzenia. Należy zacząć od I Zlotu Foodtrucków w Sanoku. Impreza zapowiada się ciekawie. Organizatorzy zapowiadają, że na imprezę do Sanoka zjedzie około 20 foodtrucków – najlepszych mobilnych restauracji z całej Polski. Na mieszkańców czekać będzie moc atrakcji i konkursów z nagrodami.

Każdy Foodtruck, który zaparkuje na Rynku zaserwuje coś innego. Będą burgery, frytki belgijskie, kopytka, bubble wafle, hiszpańskie churrosy, kuchnia meksykańska, tybetańska, włoska, koreańska, tosty i wiele innych.

Zloty Foodtrucków stały się w ostatnim czasie bardzo modne i uczestniczy w nich bardzo wiele osób, które na takie imprezy przychodzą całymi rodzinami i przyjemnie spędzają czas próbując smaków z różnych zakątków świata.

Z kolei w Bieszczadach szykuje się Redyk Karpacki, czyli tradycyjny spęd owiec. Redyk to tradycyjna wędrówka pasterzy z kilkuset owcami przez tereny państw karpackich czyli Rumunię, Ukrainę, Polskę, Słowację i Czechy. Te wędrówki doprowadziły do zasiedlenia Karpat i powstania wspólnej, wysokogórskiej kultury pasterskiej, łączącej społeczności zamieszkujące Karpaty. Przepęd kilkuset owiec wraz z psami pasterskimi, osłami i końmi, które prowadzone są przez pasterzy z Polski, Ukrainy i Rumunii trwa od maja do września. Pasterze wraz ze zwierzętami dziennie pokonują około 15 km, a w całości ich trasa wynosi ponad 1200 km.

Ten weekend to czas na Galicyjska Graciarnię. Cykliczna impreza organizowana przez sanocki skansen to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy szukają oryginalnych przedmiotów do salonu, gabinetu, kuchni czy pokoju dziecinnego. A także innych miejsc, które potrzebują ozdoby. To również idealne miejsce dla kolekcjonerów, którzy zawsze znajdą coś wartego uwagi.

18 maja (piątek)

19 maja (sobota)

20 maja (niedziela)

weekend

18 maja (piątek)

19 maja (sobota)

20 maja (niedziela)

 

PRZYPOMINAMY O OFERCIE NASZYCH SANOCKICH MUZEÓW. SPRAWDŹ KIEDY MOŻNA JE ODWIEDZIĆ!

MUZEUM HISTORYCZNE W SANOKU:

Muzeum Historyczne w Sanoku
ul. Zamkowa 2,
38-500 Sanok

Godziny otwarcia od 1 kwietnia do 31 października

pon. 8.00-12.00
wt. 9:00 – 17:00
śr. 9:00 – 17:00
czw. 9:00 – 17:00
pt. 9:00 – 17:00
sob. 9:00 – 17:00

MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO W SANOKU:

Park Etnograficzny,
ul. Rybickiego 3,
tel. (013) 463-16-72

Godziny otwarcia od 1 maja do 30 września od 8:00 do 18:00

UWAGA BEZPLATNA niedziela  9:00 – 17:00

20-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)