REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Z premedytacją parkuje na miejscu dla niepełnosprawnych. „Zostanie rozliczony z łamania przepisów” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na miejscu parkingowym dla niepełnosprawnych, przy ulicy Jana Pawła II 31 w Sanoku, kierowca jednego z pojazdów notorycznie pozostawia samochód na wydzielonym, niebieskim prostokącie, mimo, że nie ma do tego uprawnień.  – To nie pierwszy raz, ktoś to robi z premedytacją. Apeluję o odrobinę empatii i szacunku w stosunku do osób niepełnosprawnych i nie tylko. Bądźmy bardziej ludzcy – pisze nasz Czytelnik.

Zdjęcia pojazdu, który kilkakrotnie już widziano na miejscu dla niepełnosprawnych, do naszej redakcji przesłał jeden z Internautów.

parkowanie3

Opisywane miejsce znajduje się na ul. Jana Pawła II 31, w pobliżu jest apteka i przychodnia, sklepy. Sprawa została zgłoszona na policję i do straży miejskiej. Po interwencji samochód został przeparkowany. Sytuacja często się powtarza – podkreśla Czytelnik.

Jak dodaje zwrócił się do mediów, gdyż nie potrafi przejść obojętnie obok takiej sytuacji, a tym samym krzywdy wyrządzanej osobom, które z pewnością wolałyby być w pełni sprawne i nie musiałyby mieć uprawnień do parkowania w wydzielonych miejscach.

Interwencję dotyczącą pojazdu bez stosownej karty, zajmującego wydzielonego miejsca dla niepełnosprawnych, zgłosiliśmy do straży miejskiej. Patrol sprawdził zgłoszenie i zreczywiście potwierdzono, że wskazany pojazd zajmuje wspomniane miejsce.

Ustalono kierowcę samochodu. Pojazd nie posiada karty dla niepełnosprawnych. Do właściciela zostanie wysłane wezwanie i będzie on rozliczony z łamania przepisów – informuje Marek Przystasz, komendant Straży Miejskiej w Sanoku.

Jak dodaje komendant, to nie pierwsza interwencja dotycząca tego konkretnego samochodu.

Warto zaznaczyć, że za zaparkowanie pojazdu w miejscu dla niepełnosprawnych, należy liczyć się z mandatem w wysokości 500 złotych oraz otrzymaniem 5 punktów karnych. Podobnie wygląda sytuacja, gdy będziemy posługiwać się w sposób nieuprawniony kartą dla niepełnosprawnych i parkować na miejscu wydzielonym. Wówczas zapłacimy karę w wysokości 800 złotych i 5 punktów karnych. Z kolei samo posługiwanie się w sposób nieuprawniony kartą dla niepełnosprawnych kosztuje 300 złotych.

WIDZISZ COŚ WARTEGO UWAGI? ZGŁOŚ INTERWENCJĘ DO ESANOK.PL

 

parkowanie1

 

 

parkowanie2

Jak widać na fotografiach przesłanych przez jednego z naszych Czytelników, właściciel pojazdu od dłuższego czasu pozostawia swój samochód na miejscu dla niepełnosprawnych.

 

foto: materiały nadesłane

 

 

 

17-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)