REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Z premedytacją parkuje na miejscu dla niepełnosprawnych. „Zostanie rozliczony z łamania przepisów” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na miejscu parkingowym dla niepełnosprawnych, przy ulicy Jana Pawła II 31 w Sanoku, kierowca jednego z pojazdów notorycznie pozostawia samochód na wydzielonym, niebieskim prostokącie, mimo, że nie ma do tego uprawnień.  – To nie pierwszy raz, ktoś to robi z premedytacją. Apeluję o odrobinę empatii i szacunku w stosunku do osób niepełnosprawnych i nie tylko. Bądźmy bardziej ludzcy – pisze nasz Czytelnik.

Zdjęcia pojazdu, który kilkakrotnie już widziano na miejscu dla niepełnosprawnych, do naszej redakcji przesłał jeden z Internautów.

parkowanie3

Opisywane miejsce znajduje się na ul. Jana Pawła II 31, w pobliżu jest apteka i przychodnia, sklepy. Sprawa została zgłoszona na policję i do straży miejskiej. Po interwencji samochód został przeparkowany. Sytuacja często się powtarza – podkreśla Czytelnik.

Jak dodaje zwrócił się do mediów, gdyż nie potrafi przejść obojętnie obok takiej sytuacji, a tym samym krzywdy wyrządzanej osobom, które z pewnością wolałyby być w pełni sprawne i nie musiałyby mieć uprawnień do parkowania w wydzielonych miejscach.

Interwencję dotyczącą pojazdu bez stosownej karty, zajmującego wydzielonego miejsca dla niepełnosprawnych, zgłosiliśmy do straży miejskiej. Patrol sprawdził zgłoszenie i zreczywiście potwierdzono, że wskazany pojazd zajmuje wspomniane miejsce.

Ustalono kierowcę samochodu. Pojazd nie posiada karty dla niepełnosprawnych. Do właściciela zostanie wysłane wezwanie i będzie on rozliczony z łamania przepisów – informuje Marek Przystasz, komendant Straży Miejskiej w Sanoku.

Jak dodaje komendant, to nie pierwsza interwencja dotycząca tego konkretnego samochodu.

Warto zaznaczyć, że za zaparkowanie pojazdu w miejscu dla niepełnosprawnych, należy liczyć się z mandatem w wysokości 500 złotych oraz otrzymaniem 5 punktów karnych. Podobnie wygląda sytuacja, gdy będziemy posługiwać się w sposób nieuprawniony kartą dla niepełnosprawnych i parkować na miejscu wydzielonym. Wówczas zapłacimy karę w wysokości 800 złotych i 5 punktów karnych. Z kolei samo posługiwanie się w sposób nieuprawniony kartą dla niepełnosprawnych kosztuje 300 złotych.

WIDZISZ COŚ WARTEGO UWAGI? ZGŁOŚ INTERWENCJĘ DO ESANOK.PL

 

parkowanie1

 

 

parkowanie2

Jak widać na fotografiach przesłanych przez jednego z naszych Czytelników, właściciel pojazdu od dłuższego czasu pozostawia swój samochód na miejscu dla niepełnosprawnych.

 

foto: materiały nadesłane

 

 

 

17-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)