REKLAMA
REKLAMA

JAKUB OSIKA: W II turze nie poprę żadnego z kandydatów (FILM, ZDJĘCIA)

JAKUB OSIKA: W II turze nie poprę żadnego z kandydatów (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Jakub Osika, kandydat na burmistrza Sanoka w I turze wyborów samorządowych zorganizował konferencję prasową, podczas której podziękował swoim wyborcom za głosy oddane na reprezentantów Demokratów Ziemi Sanockiej i podsumował przebieg kampanii wyborczej. Ocenił również kandydatury Tadeusza Pióro i Tomasza Matuszewskiego.

Konferencję zorganizowano na sanockim Rynku we wtorek 30 października. Na wstępie Jakub Osika podziękował wszystkim osobom, które wzięły udział w wyborach, a w sposób szczególny tym, którzy docenili konwencję Demokratów Ziemi Sanockiej.

Jestem wdzięczny osobom, które postawiły na merytoryczność i docenili jakość debaty publicznej w naszym wykonaniu. Była to blisko jedna trzecia głosujących sanoczan, więc myślę, że jest to bardzo dobry wynik – ocenił Jakub Osika.

W kolejnej  części spotkania z dziennikarzami, były dyrektor Miejskiego Domu Kultury, obecny i przyszły radny Rady Miasta Sanoka ocenił kandydatury rywalizujących ze sobą w drugiej turze wyborów na burmistrza Sanoka Tadeusza Pióro i Tomasza Matuszewskiego.

Wszyscy znamy Tadeusza Pióro, wiemy jakie ma wady i zalety. Gdybym uważał, że ma więcej zalet niż wad – nie podjąłbym decyzji o starcie w wyborach. Uważam, że wyniki pierwszej tury wyborów dały Tadeuszowi Pióro lekcję, że liczą się nie tylko inwestycje, ale również stosunek do ludzi – powiedział były już kandydat Demokratów Ziemi Sanockiej na szefa sanockiego magistratu.

Jeśli chodzi o Tomasza Matuszewskiego to nadal nie wiem na czym polega jego pomysł na Sanok i kto ma ten pomysł wykonywać. Tak naprawdę znamy dobrze tylko Tomka. Wiemy, że wprowadził jedynie czterech radnych. Nie wiemy, jakie osoby będą naszym miastem zarządzać. Jest to zatem ogromna niewiadoma […] Nie mam czystego sumienia, aby oddawać głos w nieznane, jest to dla mnie skok do mętnej wody. Nie będę tego rekomendował sanoczanom – skwitował Jakub Osika.

Jakub Osika nie udzielił poparcia żadnemu z kandydatów

Zostawiam wybór sanoczanom. Wierzę w Waszą inteligencję, mądrość i zmysł obserwacji. Ja nie mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że któryś z tych dwóch kandydatów jest choćby mniejszym złem. Nie potrafię tego wskazać. Z jednej strony wiemy, z kim mamy do czynienia, mówię tu o Tadeuszu Pióro. Z drugiej mamy jakiś taki bliżej nieokreślony projekt polityczny, którego konsekwencje są nam nieznane, o tyle, o ile cały program jest enigmatyczny. Nie wezmę na siebie odpowiedzialności w ramach tego zobowiązania w stosunku do 4500 mieszkańców, które mi zaufały. Różne rzeczy się w życiu robi, różne się sprawuje funkcje, ale nazwisko ma się jedno. Nie mogę zarekomendować Państwu któregoś z tych kandydatów – powiedział Osika.

30-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)