REKLAMA
REKLAMA

Język niemiecki nie ma dla nich granic. Finaliści jadą do Reinheim! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. “Granice mojego języka są granicami mojego świata”. To motto Ludwiga Wittgensteina przyświecało uczestnikom finału konkursu językowego, który zorganizowano 23 kwietnia, w budynku po Gimnazjum nr 1 w Sanoku im. Grzegorza z Sanoka. Nad „Wir sind im Herzen Europas” patronat objął Burmistrz Miasta Sanoka. W konkursie wzięło udział 10 uczniów – zdobywców największej ilości punktów w części pisemnej.

Podczas finału sprawdzana była umiejętność dłuższego wypowiadania się na wylosowany temat i reakcje językowe w różnych sytuacjach. Każdy finalista miał także sposobność krótkiej autoprezentacji w języku niemieckim. Nad obiektywnym przebiegiem konkursu czuwały germanistki z II LO w Sanoku: Ewa Lipelt oraz Jadwiga Jagniszczak. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Antonina Kobiałka SP3 (dawne G3)

II miejsce – Patrycja Rajtar SP1 (dawne G1)

III miejsce – Milena Biernikiewicz (dawne G1)

IV miejsce – Marcelina Ochała (dawne G4)

V miejsce – Emil Bonk (dawne G4)

Warto podkreślić, iż wszyscy finaliści zaprezentowali bardzo wysoki poziom językowy i mogą być z siebie dumni. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się niebawem, na sali herbowej urzędu miasta, w obecności Burmistrza.

W nagrodę trójka zwycięzców wyjedzie na dwa tygodnie do miasta partnerskiego Sanoka – Reinheim. Wyjazd będzie zapewne stanowił znakomitą okazję do dalszego doskonalenia umiejętności językowych, nawiązania ciekawych i owocnych znajomości i lepszego poznania Niemiec.

Celem konkursu jest popularyzacja języka niemieckiego wśród młodzieży, sprawdzenie zdobytej wiedzy i umiejętności, kształtowanie postawy ciekawości, otwartości, tolerancji i szacunku wobec kultur innych narodów.

niem finał 1

niem finał 2

materiały nadesłane

24-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)