REKLAMA
REKLAMA

Kobieta w mundurze. Nie ma ulg, niebezpieczeństwo to ich chleb powszedni

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Choć policjant to zawód nadal zdominowany przez mężczyzn, to w szeregach Policji nie brakuje kobiet. Podobnie jest w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.


Przy okazji Dnia Kobiet warto podkreślić, że coraz więcej kobiet zakłada policyjny mundur. Kobiety obecne są we wszystkich pionach: prewencji, ruchu drogowego, służbie kryminalnej i dochodzeniowej. Policjantki narażone są na niebezpieczeństwa, w takim samym stopniu jak mężczyźni. W Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych służbę pełni 11 policjantek.

Pamiętajmy, że oprócz policjantek, w komendach zatrudnione są kobiety na stanowiskach cywilnych, które zajmują się logistyką. W ustrzyckiej komendzie na etatach cywilnych zatrudnionych jest 12 kobiet.

303-154266

Policjantki KPP w Ustrzykach Dolnych w obecności I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Grzegorza Koczery. Foto: KPP Ustrzyki Dolne

źródło: KPP Ustrzyki

08-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)