REKLAMA
REKLAMA

Kobieta w mundurze. Nie ma ulg, niebezpieczeństwo to ich chleb powszedni

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Choć policjant to zawód nadal zdominowany przez mężczyzn, to w szeregach Policji nie brakuje kobiet. Podobnie jest w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.


Przy okazji Dnia Kobiet warto podkreślić, że coraz więcej kobiet zakłada policyjny mundur. Kobiety obecne są we wszystkich pionach: prewencji, ruchu drogowego, służbie kryminalnej i dochodzeniowej. Policjantki narażone są na niebezpieczeństwa, w takim samym stopniu jak mężczyźni. W Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych służbę pełni 11 policjantek.

Pamiętajmy, że oprócz policjantek, w komendach zatrudnione są kobiety na stanowiskach cywilnych, które zajmują się logistyką. W ustrzyckiej komendzie na etatach cywilnych zatrudnionych jest 12 kobiet.

303-154266

Policjantki KPP w Ustrzykach Dolnych w obecności I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Grzegorza Koczery. Foto: KPP Ustrzyki Dolne

źródło: KPP Ustrzyki

08-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)