REKLAMA
REKLAMA

Konkurs Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów i uczniów klas siódmych szkół podstawowych

SANOK / PODKARPACIE. Kolejna edycja Konkursu Języka Niemieckiego odbyła się 9 marca w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku. Zarządzeniem nr 4/2018 Podkarpackiego Kuratora Oświaty z dnia 28.02.2018 został on wpisany na listę zawodów wiedzy, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły.

1

Uczniowie z gimnazjów w Sanoku, Nowotańcu, Tyrawie Wołoskiej oraz z  Górek zmagali się dzielnie z quizem wiedzy o Szwajcarii, testem leksykalno-gramatycznym, rozumieniem tekstu czytanego. Organizatorzy konkursu postawili uczestnikom wysoko poprzeczkę, dając zadania na poziomie egzaminu maturalnego. „Poziom wszystkich uczniów był zaskakująco wysoki, niewielkie różnice punktowe zadecydowały o zwycięstwie, byliśmy zaskoczeni nie tylko wiedzą uczestników konkursu z zakresu znajomości kultury krajów niemieckojęzycznych, reguł gramatycznych i ortograficznych, ale także pasją młodzieży do nauki języka. W tym miejscu chcemy też podziękować nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu, bardzo doceniamy wysiłek i poświęcony młodzieży czas.”- mówią zgodnym chórem organizatorzy konkursu pani Katarzyna Wojtuszewska-Cap i pan Piotr Wójcik.

Milena Mazur ze Szkoły Podstawowej w Górkach, zdeklasowała wszystkich uczestników i zajęła I miejsce, II miejsce, niewielką różnicą punktów wywalczyła Patrycja Rajtar z Gimnazjum Nr 1 w Sanoku. III  miejsce przypadło Jakubowi Cecule ze Szkoły Podstawowej w Górkach. Jurorzy docenili także wysiłek i wiedzę  Marceliny Ochały z Gimnazjum Nr 4 w Sanoku, przyznając jej wyróżnienie.

Na kolejną edycję konkursu zapraszamy za rok.

2

materiały nadesłane

19-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)