REKLAMA
REKLAMA

Konkurs Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów i uczniów klas siódmych szkół podstawowych

SANOK / PODKARPACIE. Kolejna edycja Konkursu Języka Niemieckiego odbyła się 9 marca w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku. Zarządzeniem nr 4/2018 Podkarpackiego Kuratora Oświaty z dnia 28.02.2018 został on wpisany na listę zawodów wiedzy, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły.

1

Uczniowie z gimnazjów w Sanoku, Nowotańcu, Tyrawie Wołoskiej oraz z  Górek zmagali się dzielnie z quizem wiedzy o Szwajcarii, testem leksykalno-gramatycznym, rozumieniem tekstu czytanego. Organizatorzy konkursu postawili uczestnikom wysoko poprzeczkę, dając zadania na poziomie egzaminu maturalnego. „Poziom wszystkich uczniów był zaskakująco wysoki, niewielkie różnice punktowe zadecydowały o zwycięstwie, byliśmy zaskoczeni nie tylko wiedzą uczestników konkursu z zakresu znajomości kultury krajów niemieckojęzycznych, reguł gramatycznych i ortograficznych, ale także pasją młodzieży do nauki języka. W tym miejscu chcemy też podziękować nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu, bardzo doceniamy wysiłek i poświęcony młodzieży czas.”- mówią zgodnym chórem organizatorzy konkursu pani Katarzyna Wojtuszewska-Cap i pan Piotr Wójcik.

Milena Mazur ze Szkoły Podstawowej w Górkach, zdeklasowała wszystkich uczestników i zajęła I miejsce, II miejsce, niewielką różnicą punktów wywalczyła Patrycja Rajtar z Gimnazjum Nr 1 w Sanoku. III  miejsce przypadło Jakubowi Cecule ze Szkoły Podstawowej w Górkach. Jurorzy docenili także wysiłek i wiedzę  Marceliny Ochały z Gimnazjum Nr 4 w Sanoku, przyznając jej wyróżnienie.

Na kolejną edycję konkursu zapraszamy za rok.

2

materiały nadesłane

19-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)