REKLAMA
REKLAMA

Kontrabanda w podłodze ukraińskiej ciężarówki (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Przemyt blisko 1,5 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym w Korczowej. Kontrabanda ukryta była w podłodze ukraińskiej ciężarówki.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) wytypowali do kontroli wjeżdżający do Polski samochód ciężarowy na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

16_01_2018 (2)

Zgodnie z dokumentami okazanymi do kontroli, kierowca przewoził do Polski towar w postaci peletu. Po rozładunku zgłoszonego do odprawy towaru okazało się, że w samochodzie znajdują się także papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy. Przemycany towar ukryty był w podłodze naczepy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 1342 paczki papierosów różnych marek.

Gdyby towar trafił do czarnorynkowej sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków przekroczyłyby kwotę 31 tys. złotych.

Do własności przemycanych papierosów przyznał się kierowca pojazdu, przeciwko któremu wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe.

16_01_2018 (1)źródło: KAS

17-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)