REKLAMA
REKLAMA

Kontrabanda w podłodze ukraińskiej ciężarówki (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Przemyt blisko 1,5 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym w Korczowej. Kontrabanda ukryta była w podłodze ukraińskiej ciężarówki.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) wytypowali do kontroli wjeżdżający do Polski samochód ciężarowy na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

16_01_2018 (2)

Zgodnie z dokumentami okazanymi do kontroli, kierowca przewoził do Polski towar w postaci peletu. Po rozładunku zgłoszonego do odprawy towaru okazało się, że w samochodzie znajdują się także papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy. Przemycany towar ukryty był w podłodze naczepy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 1342 paczki papierosów różnych marek.

Gdyby towar trafił do czarnorynkowej sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków przekroczyłyby kwotę 31 tys. złotych.

Do własności przemycanych papierosów przyznał się kierowca pojazdu, przeciwko któremu wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe.

16_01_2018 (1)źródło: KAS

17-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)