REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
REKLAMA

Kradziona koparka na granicy. Maszyna figurowała w bazie Interpol

GRANICA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG z Korczowej w trakcie kontroli pojazdów na kierunku wyjazdowym z Polski ujawnili przewożoną na naczepie ciężarówki kradzioną koparkę. Wartość maszyny oszacowano na 130 tys. zł.


27 grudnia, po północy, funkcjonariusze z przejścia granicznego w Korczowej ujawnili przewożoną na naczepie ciężarówki kradzioną koparkę.

Ciężarówką kierował 34-letni Polak. Jak się okazało, transportowana koparka (marki JCB ) była przedmiotem kradzieży w Wielkiej Brytanii. Ujawniono, że w miejsce oryginalnego numeru VIN wprowadzony został nowy.

Maszyna figurowała w bazie Interpol jako kradziona. Kierowca zapytany o pochodzenie koparki oświadczył, że miał jedynie „towar” przetransportować z Wielkiej Brytanii na Ukrainę.

Na podkarpackiej granicy państwowej, od początku 2018 roku, zatrzymano 173 sztuki różnego rodzaju kradzionych pojazdów i maszyn o szacunkowej wartości przekraczającej 7,5 mln zł.

źródło: BiOSG

28-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)