REKLAMA
Życzenia P. Uruski

KRONIKA POLICYJNA: Pijany traktorzysta w rowie, dachowanie na podwójnym gazie i dwukrotny atak z kradzieżą w tle

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu sanoccy policjanci najczęściej interweniowali podczas zdarzeń drogowych, pijanych kierowców, a także otrzymywali sygnały o kradzieżach, pobiciach czy oszustwach w sieci.

Skradziony rower

41-letni mężczyzna zawiadomił, że z terenu zakładu usługowego złodziej ukradł rower marki Kross o wartości 1400 zł na szkodę zawiadamiającego. W wyniku podjętych czynności ustalono osobę podejrzaną o dokonanie kradzieży. Jest nią 47-letni mężczyzna. Sprawca został zatrzymany do czasu wyjaśnienia okoliczności.

Dwa razy uderzył, chciał okraść

69-latek zawiadomił funkcjonariuszy, że został dwukrotnie uderzony przez obcego mężczyznę. jak relacjonuje poszkodowany znajdował się na klatce schodowej i chciał wykonać połączenie telefoniczne. W pewnym momencie został uderzony przez przechodzącego obok mężczyznę. Sprawca próbował wyrwać z ręki 69-latka telefon. Gdy nie osiągnął zamiaru uderzył go ponownie i tym razem chciał zabrać z kieszeni kurtki portfel z pieniędzmi. Również mu się to nie udało. Wówczas zaczął uciekać w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony doznał obrażeń twarzy oraz urazu zęba. Policjanci zatrzymali napastnika. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który dzień wcześniej dokonał kradzieży roweru. Decyzją sądu sprawca trafił na 3 miesiące do aresztu.

Oszust w sieci

Mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że został oszukany w sieci. Sprzedający towar na portalu internetowym doprowadził go do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Poszkodowany wpłacił zaliczkę w wysokości 1000 zł i do dnia dzisiejszego nie nawiązał kontaktu ze sprzedającym.

Zwinął telefon

22-latce skradziono telefon na stacji paliw. Jak relacjonuje kobieta sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę zgłaszającej i zabrał telefon komórkowy marki Asus wartości 330 złotych.

Oberwał w twarz

47-latek zawiadomił, że znany mu z widzenia mężczyzna bez powodu uderzył go pięścią w twarz. W wyniku tego zdarzenia doznał obrażeń twarzy oraz zębów. Urazy stanowią rozstrój zdrowia na okres powyżej siedmiu dni.

Pijany traktorzysta

51-latek z powiatu sanockiego kierował ciągnikiem rolniczym znajdując się w stanie nietrzeźwości. Jak wykazało badanie miał około 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący wyjeżdżając ze swojej posesji na drogę nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Traktorzysta nie doznał żadnych obrażeń.

Wszedł na drabinę. Spadł i ma uraz kręgosłupa

39-letni mężczyzna będąc u sąsiada dobrowolnie wszedł na drabinę, która była oparta o ganek domu. Z wysokości około 3 m spadł na siemię. Z urazem kręgosłupa został zabrany do szpitala. Pokrzywdzony nie wykonywał żadnych prac.

Włamanie na konto

Sprawca dokonał przełamania zabezpieczenia rachunku bankowego. Następnie za pośrednictwem sieci internetowej i przy użyciu karty kredytowej ukradł pieniądze w kwocie 440 zł na szkodę mieszkanki powiatu sanockiego.

Powybijał szyby i porysował karoserię

19-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że w godzinach nocnych sprawca uszkodził jego pojazd marki Opel. Powybijał szyby boczne oraz uszkodził karoserię pojazdu przy użyciu przedmiotu wyglądem przypominającego łom. Straty sięgają kwoty około 2000 zł. Wykonano oględziny pojazdu, zabezpieczono ślady kryminalistyczne. W wyniku podjętych czynności ustalono sprawcę uszkodzenia, którym okazał się 18-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.

Dachowanie na Batorego w Zagórzu. Kierujący był pijany

21-latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachował w rowie. Kierujący alfą romeo miał około 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na szczęście ni doznał poważnych obrażeń.

Oszukana przesyłka

Mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że został oszukany przez osobę nadająca paczkę. W środku miał znajdować się zamówiony towar, za pobraniem na kwotę 165 zł. Kupujący po otworzeniu przesyłki ujawnił wewnątrz chusteczki higieniczne. W obecności kuriera pokrzywdzony spisał protokół o zawartości przesyłki i zwrócił paczkę.

policja12

źródło: KPP Sanok
  

11-04-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

CR72018-04-11 19:52:21
0 0
Mi ukradli 4000zł to policjant z Buska nawet nie przyjął zgłoszenia, mówi że trzeba wypełnić conajmniej 12 stron druku i podłaczyć się do 4 komputerów żeby sprawdzić czy doszło do oszustwa skarbowego i rzeczywiście mnie okradli i kto to zrobił to trzeba im samemu powiedziec bo oni nie wiedzą takich rzeczy. Chyba poprostu nie chciało mu się wyciągać ołówka. niestetty przestepczosc kwitnie a w policji brakuje ludzi do pracy
Spotted strachocina2018-04-12 01:01:37
0 0
Wczoraj dwa radiowozy w naszej malej miejscowosci scigaly wyczynowy motur. Niestety z nieustalonych przyczyn nie udalo sie dokonac zatrzymania. Szkoda ze caly dzien nie wystarczyl mundurowym na dokonanie zatrzymania, kaskader proszony jest by dal se w dupie siana, poniewaz narobi wstydu calej komendzie.