REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Wywrotka pijanego na rowerze i graffiti na pociągach

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu sanoccy policjanci mieli pełne ręce roboty. Sporo zgłoszeń dotyczyło kradzieży.

 

Pijany na rowerze

Zagórz, ul. Bieszczadzka. 42-latek kierujący rowerem jechał ulicą, gdzie trwał remont nawierzchni drogi. Zjeżdżając z krawężnika przewrócił się, w wyniku czego doznał obrażeń ciała. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało blisko 2,5 promila.

Kradzież iPhone 

18-letnia mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła,że sprawca wykorzystując jej nieuwagę, dokonał kradzieży telefonu komórkowego marki iPhone wartości około 1000 zł.

Natomiast 46-letnia kobieta zawiadomiła o przywłaszczeniu przez złodzieja telefonu komórkowego m-ki Huawei wartości 700 zł, pieniądze w kwocie 300 zł oraz dokumentów, które to wypadły jej z kieszeni podczas spaceru z psem przy ul. Królowej Bony w Sanoku.

31-letnia mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła, że złodziej ukradł jej portfel z dokumentami, a także gotówką w kwocie około 80 zł.

Wysyp amatorów jazdy na „podwójnym gazie”

Patrol RD w trakcie kontroli drogowej ujawnił, że kierujący dacią, 29-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, był nietrzeźwy. Badanie wykazało prawie 0,8 alkoholu w wydychanym powietrzu.

26-letni mieszkaniec powiatu sanockiego kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Ten z kolei miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie.

82-letni mieszkaniec powiatu sanockiego kierował samochodem Opel znajdując się w stanie nietrzeźwości. Wyniki badań to około 1,5 promila alkoholu.

Graffiti na pociągach

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Zagórzu zawiadomili o zniszczeniu mienia poprzez namalowanie farbą napisów GRAFFITI na dwóch pociągach zaparkowanych w obrębie Stacji Kolejowej w Zagórzu. Straty oszacowane zostały wstępnie na kwotę ok. 4 tyś. zł.

Porażenie prądem

59 -letni mężczyzna podczas wykonywania pracy przy wibroprasie został porażony prądem, w wyniku czego doznał poparzenia palców. Mężczyzna został przetransportowany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Był trzeźwy.

Wybita szyba w sklepie

43-latek zawiadomił o uszkodzeniu mienia poprzez zbicie jednej szyby w witrynie sklepu. Wartość strat to 600 zł.

Niebezpiecznie w Odrzechowej

Kierujący peugeotem 20-latek, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z mercedesem, kierowanym przez 33-latka. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznały trzy osoby podróżujące mercedesem. Zostały zabrane do szpitala w Sanoku.

Oszustwo internetowe 

39-latka zawiadomiła o oszustwie internetowym przy zamówieniu usług noclegowych w Zakopanem za pośrednictwem portalu internetowego. Straty wynoszą 375 zł.

Ukradli kosiarkę spalinową i rower

Kradzież z budynku gospodarczego kosiarki spalinowej NAC żyłkowej i roweru damka koloru białoróżowego o łącznej wartości 1000 zł.

Włamanie z kradzieżą

Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń wszedł do sklepu, gdzie następnie dokonał kradzieży nawigacji samochodowej, laptopa oraz komputera stacjonarnego, na łączną wartość strat 5000 zł.

Zgłoszono też kradzież trzech akumulatorów ciągnikowych 6V-195 Ah wartości 1000 zł z dwóch ciągników rolniczych służących do zrywki drewna. Pojazdy były zaparkowane w masywie leśnym Odrzechowa-Pastwiska.

Włamanie do sklepu spożywczego

56-latek zawiadomił, że nieznany mu sprawca włamał się do sklepu spożywczego, skąd zabrał w celu przywłaszczenia artykuły spożywcze, wódkę i papierosy różnych marek, o łącznej wartości ok. 2000 zł.

Kolejne włamanie do sklepu spożywczo-przemysłowego. Sprawcy dokonali kradzieży art. spożywczych w postaci: alkoholi różnych marek, wyrobów tytoniowych różnych marek, kosmetyków i art. spożywczych, wstępna wysokość strat oszacowano na kwotę 10 000 zł.

Z kolei 47-latek zawiadomił, że złodziej usiłował dokonać włamania do sklepu. Za pomocą bliżej nieokreślonego narzędzia usiłował wejść do magazynu sklepu. Zamiaru nie osiągnął, gdyż nie udało mu się pokonać zabezpieczenia.

 

 

KPP Sanok

16-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)