REKLAMA
REKLAMA

Krośnianie będą jeździć autosanami. Pierwsze pojazdy z Sanoka pojawią się na ulicach jesienią (ZDJĘCIA)

SANOK, KROSNO / PODKARPACIE. Portfel zamówień AUTOSAN sp. z o.o. powiększył się o kolejne 8 sztuk pojazdów. W Urzędzie Miasta w Krośnie podpisano umowę na dostawę miejskich, niskopodłogowych 10-metrowych SANCITY 10LF.

Na umowie swoje podpisy złożyli: Tomasz Soliński – zastępca prezydenta Krosno oraz przedstawiciele zarządu AUTOSAN, Michał Stachura i Robert Samek. Umowa jest wynikiem wygranego przetargu ogłoszonego w ramach projektu „Rozwój transportu niskoemisyjnego na terenie miejskiego obszaru funkcjonalnego Krosno”. Użytkownikiem pojazdów będzie krośnieńska Miejska Komunikacja Samochodowa, która od 2000 roku kupiła 22 sztuki autobusów AUTOSAN. W większości były to najmniejsze z rodziny SANCITY, 9 – metrowe SANCITY 9LE. Tym razem miasto wybrało pojazdy dłuższe, 10-metrowe.

Jesteśmy zadowoleni, że to właśnie AUTOSAN, firma dla nas niezwykle ważna, ale też ważna dla całego Podkarpacia i całego kraju, będzie mogła dostarczyć dla nas nowe autobusy – mówi prezydent Soliński. – Cieszymy się, że AUTOSAN mógł zaoferować takie autobusy, które spełniają wszystkie nasze oczekiwania. Spełniają też najwyższe normy w zakresie czystości spalin i dzięki tym autobusom w Krośnie będzie czystsze powietrze – dodaje.

2

– Trudno sobie wyobrazić, aby mieszkańcy Krosna, miasta, które wraz z Sanokiem i Jasłem tworzą tzw. podkarpackie trójmiasto, nie mieli możliwości podróżowania nowymi, ekologicznymi i bezpiecznymi autobusami produkowanymi właśnie w Sanoku – popodkreśla Michał Stachura. – Cieszymy się, że nasze autobusy po raz kolejny zasilą krośnieńską komunikację miejską.

Zgodnie z wymaganiami zamawiającego SANCITY 10LF wyposażone będą w ekologiczne silniki CUMMINS EURO 6 oraz automatyczne skrzynie biegów VOITH, urządzenia klimatyzacyjne, systemy monitoringu, zliczania potoków pasażerskich, automaty biletowe. Autobusy przystosowane będą również do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. System informacji pasażerskiej będzie kompatybilny z Systemem Krośnieńskiej Karty Miejskiej, a malowanie pojazdów zgodne z nowym designem przyjętym przez miasto.

SANCITY 10LF pojawią się na ulicach Krosna na początku IV kwartału bieżącego roku.

źródło: Autosan

02-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)