REKLAMA
REKLAMA

Krośnianie będą jeździć autosanami. Pierwsze pojazdy z Sanoka pojawią się na ulicach jesienią (ZDJĘCIA)

SANOK, KROSNO / PODKARPACIE. Portfel zamówień AUTOSAN sp. z o.o. powiększył się o kolejne 8 sztuk pojazdów. W Urzędzie Miasta w Krośnie podpisano umowę na dostawę miejskich, niskopodłogowych 10-metrowych SANCITY 10LF.

Na umowie swoje podpisy złożyli: Tomasz Soliński – zastępca prezydenta Krosno oraz przedstawiciele zarządu AUTOSAN, Michał Stachura i Robert Samek. Umowa jest wynikiem wygranego przetargu ogłoszonego w ramach projektu „Rozwój transportu niskoemisyjnego na terenie miejskiego obszaru funkcjonalnego Krosno”. Użytkownikiem pojazdów będzie krośnieńska Miejska Komunikacja Samochodowa, która od 2000 roku kupiła 22 sztuki autobusów AUTOSAN. W większości były to najmniejsze z rodziny SANCITY, 9 – metrowe SANCITY 9LE. Tym razem miasto wybrało pojazdy dłuższe, 10-metrowe.

Jesteśmy zadowoleni, że to właśnie AUTOSAN, firma dla nas niezwykle ważna, ale też ważna dla całego Podkarpacia i całego kraju, będzie mogła dostarczyć dla nas nowe autobusy – mówi prezydent Soliński. – Cieszymy się, że AUTOSAN mógł zaoferować takie autobusy, które spełniają wszystkie nasze oczekiwania. Spełniają też najwyższe normy w zakresie czystości spalin i dzięki tym autobusom w Krośnie będzie czystsze powietrze – dodaje.

2

– Trudno sobie wyobrazić, aby mieszkańcy Krosna, miasta, które wraz z Sanokiem i Jasłem tworzą tzw. podkarpackie trójmiasto, nie mieli możliwości podróżowania nowymi, ekologicznymi i bezpiecznymi autobusami produkowanymi właśnie w Sanoku – popodkreśla Michał Stachura. – Cieszymy się, że nasze autobusy po raz kolejny zasilą krośnieńską komunikację miejską.

Zgodnie z wymaganiami zamawiającego SANCITY 10LF wyposażone będą w ekologiczne silniki CUMMINS EURO 6 oraz automatyczne skrzynie biegów VOITH, urządzenia klimatyzacyjne, systemy monitoringu, zliczania potoków pasażerskich, automaty biletowe. Autobusy przystosowane będą również do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. System informacji pasażerskiej będzie kompatybilny z Systemem Krośnieńskiej Karty Miejskiej, a malowanie pojazdów zgodne z nowym designem przyjętym przez miasto.

SANCITY 10LF pojawią się na ulicach Krosna na początku IV kwartału bieżącego roku.

źródło: Autosan

02-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)