REKLAMA
REKLAMA

Krzysztof Strzyż nowym nadleśniczym w Dynowie

W poniedziałek 15 stycznia dyrektor RDLP w Krośnie Grażyna Zagrobelna powołała Krzysztofa Strzyża na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Dynów. Zastąpił on Adama Pilcha, który przeszedł na emeryturę.

Nadleśniczy Krzysztof Strzyż swoją leśną edukację rozpoczął w Zasadniczej Szkole Leśnej w Lesku, którą ukończył w 1994 roku. Cztery lata później odebrał dyplom technika – leśnika w TL w Lesku. Jest absolwentem leśnictwa na SGGW w Warszawie (2009 r.) i studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania  Politechniki Rzeszowskiej (2017 r.). Obecnie kontynuuje studia II stopnia na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

W latach 1995-1999 był robotnikiem leśnym – gajowym, następnie podleśniczym i jednocześnie instruktorem nauki zawodu dla uczniów ZSL w Lesku. Od 2012 roku przejął obowiązki leśniczego leśnictwa Szczawne, a w lipcu 2016 roku został inżynierem nadzoru. Do 14 stycznia tego roku nieprzerwanie pracował w Nadleśnictwie Lesko.

Krzysztof Strzyż

Krzysztof Strzyż

– Na nowym stanowisku stawiam na dobre relacje z otoczeniem, wzajemny szacunek i zaufanie w zespole – deklaruje nadleśniczy Strzyż. – U pracowników cenię  odpowiedzialność, sumienność, uczciwość i zaangażowanie. Moją wielką pasją jest sport, a w szczególności piłka nożna.

Krzysztof Strzyż znany jest z aktywnej działalności na rzecz środowiska lokalnego. Łączy obowiązki zawodowe z wieloma rolami społecznymi. Inicjuje i realizuje kolejne przedsięwzięcia na rzecz lokalnej społeczności pełniąc funkcje w samorządzie jako radny Gminy Zagórz, a w obecnej kadencji radny powiatu sanockiego. Współorganizator jednej z najbardziej znanych w Polsce cyklicznych imprez leśnych – Rykowiska Karpackiego, prezentującego dorobek i działalność Lasów Państwowych i tradycje łowieckie. Działacz sportowy i  prezes miejscowego klubu piłkarskiego, sam czynnie startujący w rozgrywkach. Lider Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Łukowe, rodzinnej miejscowości. Zaangażowany w pomoc szkołom, zespołom artystycznym, kołom gospodyń wiejskich, wspierający działalność środowiska harcerskiego.

Nadleśniczy ma 41 lat, jest żonaty, ojciec trojga dzieci. Od urodzenia związany z rodzinnym terenem, a od rozpoczęcia edukacji leśnej nieprzerwanie z lasem, który jest jednocześnie jego miejscem pracy i największą pasją.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

17-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)