REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Ks. prałat Andrzej Skiba przeszedł na duszpasterską emeryturę (FILM, ZDJĘCIA)

AKTUALIZACJA: Ks. prałat Andrzej Skiba przeszedł na duszpasterską emeryturę (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanoczanie podziękowali ks. prałatowi Andrzejowi Skibie za duszpasterską posługę w kościele pw. Przemienienia Pańskiego. Gorliwy patriota, egzorcysta i dla wielu wzór kapłana pełnił funkcję proboszcza Fary. W Sanoku spędził 20 lat. – Boże jak Ci dziękować, żeś mi dał tak wiele – powiedział na zakończenie ks. Andrzej Skiba.

Tomasz Sokołowski

Ks. prałat Andrzej Skiba pochodzi z Wesołej w powiecie brzozowskim. Święcenia kapłańskie przyjął w 1972 roku. Posługę pełnił zatem od 46 lat w: Krościenku Wyżnem, Krośnie, Kańczudze i w Sanoku. Dokładnie od 29 listopada 1998 roku pełnił funkcję proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego. W 2000 roku został ponadto dziekanem Dekanatu Sanok I. Jest sędzią Sądu Metropolitalnego, egzorcystą i archiprezbiterem. Wykłada na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku.

Po przekroczeniu 70 roku życia, zgodnie z prawem kanonicznym, podjął decyzję o przejściu na emeryturę. Równocześnie, ks. Skiba przekazał swoim parafianom informację, że zostaje w Sanoku i nadal będzie służył wiernym.

Nie odchodzę z Sanoka, więc nie jest to pożegnanie, tylko podziękowanie za dotychczasową pracę. Zostaję tutaj, więc nadal, na miarę swoich możliwości, a Bogu dzięki jestem jeszcze sprawny, będę posługiwał – mówił z uśmiechem na zakończenie uroczystej mszy świętej ks. prałat Andrzej Skiba.

Proboszczowi, za lata posługi dziękowało wiele osób, między innymi dzieci, parafianie, władze miasta i powiatu, a także przedstawiciele Solidarności i osoby prywatne.

Specjalne podziękowania przesłał w formie listu arcybiskup metropolita przemyski Adam Szal. Odczytał je ks. prałat Feliks Kwaśny z parafii Chrystusa Króla w Sanoku.

Na stanowisku proboszcza zastąpi go ks. Roman Froń, od 2010 roku proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Jaćmierzu. Msza święta, podczas której parafianie przywitają nowego kapłana odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 11:00.

KAZANIE KS. PRAŁATA ANDRZEJA SKIBY

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

13-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook